شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1397/02/28 شناسه خبر: 1363890
معاون سازمان اوقاف:
دلیل ممنوعیت حضور قاریان مصری در ایران
معاون تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از دلیل ممنوعیت ورود قاریان مصری به جمهوری اسلامی پرده برداشت و گفت: الازهر طی بیانیه‌ای عنوان کرده که قاریان مصری اجازه اجرا در سه کشور امارات، قطر و ایران را ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  حجت‌الاسلام والمسلمین علی مقنی، معاون تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی سازمان اوقاف در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز به تشریح برنامه‌های قرآنی این سازمان در ایام ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار داشت: محافل قرآنی در بقاع متبرکه با حضور قاریان ممتاز بین‌المللی از ایران، افعانستان و مصر یکی از برنامه‌هاست.

وی از برگزاری ۱۱۰ محفل شاخص قرآنی در استان‌های مختلف کشور خبر داد و افزود: قاریانی از کشورهای افغانستان و مصر در این محافل حضور پیدا می‌کنند. نفر نخست مسابقات بین‌المللی امسال که از کشور افغانستان بود نیز در این محافل شرکت می‌کند.معاون تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه بیاناتش عنوان کرد: ۸ محفل قرآنی شاخص رسانه‌ای هم برنامه‌ریزی شده که با همکاری شبکه قرآن و معارف سیما در ۸ استان کشور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مقنی با اشاره به ترتیل‌خوانی مرسوم سال‌های گذشته در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه یادآور شد: امسال نیز آیین ترتیل‌خوانی در بیش از ۱۷۰۰ بقعه متبرکه انجام می‌شود. ترتیل‌خوانی ۴۶ بقعه از طریق شبکه‌های استانی و برخی از شبکه‌های سراسری پخش می‌شود.

وی هم‌چنین اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم را یکی از امور محول شده به سازمان اوقاف دانست و گفت: مشاوره حفظ، کارگاه آموزش حفظ قرآن کریم، تبیین روش‌های حفظ و سایر برنامه‌ها از جمله مهم‌ترین اقدامات است که انجام می‌شود.

معاون تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از اظهاراتش مطرح کرد: طرح “قرآن آباد” جزو دیگر طرح‌های سازمان اوقاف است که طی آن به شهرستان‌هایی که فعالیت ویژه در راستای حفظ قرآن دارند، پرداخته می‌شود.

حجت‌الاسلام مقنی افزود: سال قبل بیش از ۶۵۰ محفل قرآنی داشتیم که این تعداد امسال افزایش پیدا می‌کند ولی ۱۱۰ برنامه‌ای که مطرح شد، جزو ویژه برنامه‌ها هستند.

وی در بخش پایانی اظهاراتش از دلایل ممنوعیت حضور قاریان مصری در محافل قرآنی جمهوری اسلامی ایران پرده برداشت و خاطرنشان کرد: رئیس الازهر طی بیانیه‌ای اعلام کرده که قاریان مصری اجازه اجرا در امارات، قطر و ایران را ندارند. قاری مصری هم که در ماه رمضان به ایران می‌آید، اهل مصر ولی ساکن لبنان است و به همین دلیل مشکلی برای آمدن به ایران ندارد.

انتهای پیام/*

 

http://dana.ir/1363890
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی