شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:54 منتشر شده در مورخ: 1397/02/27 شناسه خبر: 1363905
رئیس جمهور آذربایجان اعلام کرد؛
اجرای کریدور حمل ونقل شمال-جنوب به انزوای نخجوان پایان خواهد داد
رئیس جمهور آذربایجان در جریان دیدار خود از جمهوری خودمختار نخجوان ابراز امیدواری کرد با تکمیل مسیر حمل و نقل شمال-جنوب طی سه سال آینده به انزوای نخجوان پایان داده خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان روز چهارشنبه در جریان سفر به نخجوان طی سخنانی در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده تربیت معلم، اظهار داشت: با اجرای کریدور حمل و نقل شمال-جنوب، ارتباط ریلی میان جمهوری آذربایجان و نخجوان برقرار و به انزوای این بخش از خاک کشور پایان داده می‌‌شود.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری آذربایجان در حال حاضر برای تکمیل کریدور بین المللی حمل و نقل شمال-جنوب فعالیت جدی دارد؛ همه عملیات این طرح حمل و نقل، در کشورمان اجرا شده است و بودجه قابل توجهی برای اجرای کامل این طرح اختصاص یافته است.

رئیس جمهور آذربایجان ابراز امیدواری کرد که طرح تکمیل کریدور بین المللی حمل و نقل شمال-جنوب در سه سال آینده بطور کامل اجرا شود.

گفتنی است، ایده راه اندازی کریدور حمل و نقل شمال-جنوب برای نخستین بار در سال ۱۹۹۳ میلادی مطرح شده و در سال ۲۰۰۰ توافقنامه راه اندازی این کریدور بین المللی از سوی ایران، روسیه و هند به امضا رسید، راه اندازی این مسیر موجب کاهش مسافت و هزینه های حمل و نقل محموله ها می شود.

در قالب طرح تکمیل کریدور حمل و نقل شمال-جنوب که شامل اتصال خطوط ریلی ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه به همدیگر است، محموله های از آسیای جنوب شرقی از طریق خاک ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه به اروپای شمالی منتقل خواهد شد.

در مرحله نخست، قرار است از طریق این دالان سالانه پنج میلیون تن کالا حمل و نقل شود که این رقم در مراحل بعدی به ۱۰ میلیون تن می رسد.

انتهای پیام/

 
 

 

http://dana.ir/1363905
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی