شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:50 منتشر شده در مورخ: 1397/02/27 شناسه خبر: 1363947
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان:
افزایش قیمت مرغ تا 7 هزارو 900 تومان نیز منطقی است
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه در حال حاضر مرغ گرم با قیمت 7 هزار 300 تومان در سطح بازار عرضه می شود،گفت: از آنجا که تغییرات نرخ ارز تاثیرات خود را برنهاده ها داشته است لذا تغییرات قیمتی مرغ گرم بر اساس نوع برند تا 7 هزار و 900 تومان نیز منطقی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علیرضا شجاعی در گفتگوبا خبرنگار نافع،با بیان اینکه در بحث قیمت اقلام ضروری و مورد استفاده مردم در ماه مبارک رمضان عموما ثبات بازار را شاهد هستیم،گفت: این اقلام شامل؛مرغ،گوشت،روغن، برنج،شکرمی باشند.

وی ادامه داد: البته قیمت روغن با مجوز دولت 9 درصد افزایش داشته اما در سایر اقلام در روزهای اخیر با روند افزایشی مواجه نبوده ایم.

وی با بیان اینکه در بحث عرضه شکر،شاهد ثبات قیمت ها هستیم،اظهار کرد:بازار در این رابطه کاملا منطقی است.

شجاعی در خصوص قیمت برنج نیز عنوان کرد: در قیمت برنج خارجی بر خلاف تصور،شاهد ضریب کاهشی بودیم.

وی در خصوص قیمت عرضه مرغ در بازارنیز عنوان کرد: در حال حاضر مرغ گرم با قیمت 7 هزار 300 تومان در سطح بازار در حال عرضه است و تقریبا بیش از 15 روز است که ثبات قیمتی در این رابطه را شاهد هستیم.

شجاعی با اذعان به اینکه البته با توجه به اعلام سازمان جهاد کشاورزی،افزایش قیمت مرغ تا 7 هزارو 900 تومان نیز منطقی است،گفت:از آنجا که تغییرات نرخ ارز تاثیرات خود را برنهاده ها داشته است لذا تغییرات قیمتی تا رنج مذکور منطقی است.

وی توضیح داد: در برخی برندها نظیرمرغ "هما "مطابق مصوبه کمیسیون نظارت اجازه عرضه تا 500 تومان بالاتر از قیمت مذکور نیز داده شده است.

گازرانی:تشدید نظارت بر بازار آغاز شده است/کمبود کالای مصرفی وجود ندارد

در ادامه احمد گازرانی رئیس اتاق اصناف همدان نیز به خبرنگار ما گفت: با توجه به شروع ماه مبارک رمضان و با توجه به اینکه نیاز است وضعیت بازار ثبات داشته باشد تشدید نظارت بر بازار را از روز قبل در استان همدان آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با آمادگی بازرسین  و نظارت آن ها هم اکنون آرامش در بازار حاکم است و دربحث عرضه کالاهای مصرفی مشکلی وجود ندارد .

وی  در خصوص قیمت عرضه مرغ و ماهی نیز اظهار کرد: مرغ و ماهی بصورت یارانه ای در سطح استان وجود دارد و مردم می توانند با مراجعه به تعاونی ها ، فروشگاههای زنجیره ای و نمایشگاه ضیافت کالاهای مصرفی را به صورت یارانه ای دریافت کنند .

گازرانی نصب بنرها را در واحدهای صنفی از دیگر برنامه های این سازمان برای ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در بازار تمام کالاها و اجناس وجود دارند و کمبود هیچ کالایی را در احساس نمیشود.

عاشوری:بازار در حالت ثبات به سر می برد

جواد عاشوری رئیس اتحادیه مرغ و ماهی هم در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد: در خصوص قیمت مرغ گرم در استان ثبات قیمت وجود دارد و هر کیلو مرغ گرم به مبلغ 7 هزار و 300 تومان به فروش می رسد .

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی هایی که در سطح بازار انجام شده است و همکاری هایی که اداره جهاد کشاورزی و امور دام انجام داده اند عرضه مرغ منجمد نیز به قیمت دولتی در فروشگاههای زنجیره ای انجام می شود.

عاشوری  همچنین تصریح کرد: تمام برنامه ریزی های لازم بین صنعت و معدن و جهاد کشاورزی صورت گرفته است که اقلام ضروری مردم در ماه مبارک با کمبود و افزایش قیمت عرضه نشوند و بازار ثبات داشته باشد .

انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1363947
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0399 sec