شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:34 منتشر شده در مورخ: 1397/03/06 شناسه خبر: 1367061
نامه علمای اهل سنت کردستان به رهبری درباره برجام
یکصد تن از علمای اهل سنت کشور در پی نقض عهد و خروج آمریکا از برجام و انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، طی نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب از مواضع ایشان درباره مسائل اخیر حمایت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، در پی خروج آمریکا از برجام و انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف یکصد تن از علمای برجسته اهل سنت کشور در نامه ای به مقام معظم رهبری ضمن حمایت از مواضع ایشان در سخنرانی روز بعد از خروج آمریکا از برجام، این عمل استکبار را بهانه ای بیش ندانسته و هدف مستکبران عالم را از بین بردن هویت بیدارگر و آرمانخواه نظام جمهوری اسلامی ایران دانستند. 


متن این پیام بدین شرح است: 

باسمه تعالی 
محضر مبارک ولی امر مسلمین و رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی ایران، حضرت آیت الله خامنه ای «مدظله العالی» 
سلام علیکم 

ملت سربلند ایران بدلیل باورهای دینی و اعتقادی خود ، از بدو خیزش و قیام علیه رژیم منحوس پهلوی، همواره مورد خصومت نظام سلطه قرار داشت و به فضل الهی توانست با اتکال به قدرت ایمان ، رهبری های داهیانه امام راحل(ره) و حضرتعالی و حفظ اتحاد و انسجام ملی با سربلندی از فراز و نشیب های این مسیر عبور کرده و دشمنان کوچک و بزرگ خود را در دستیابی به اهداف ننگین شان سرشکسته و مایوس گرداند. 
جهان در روزهای اخیر شاهد رجزخوانی گستاخانه و القاء تصورات واهی و باطل رئیس جمهور بی تجربه و نابخرد ایالات متحده آمریکا علیه ملت، نظام و برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران بود. 
این اقدام وقیحانه دونالد ترامپ در حالی صورت گرفت که نظام مقدس جمهوری اسلامی با تکیه بر باورهای اصیل دینی و ملی و دستاوردهای عظیم خود، مسیر تعالی و پیشرفت را به سمت آینده ای روشن طی نموده و می رود که به فضل الهی و به کوری چشم بدخواهان ، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند خود را به جشن بنشیند. 

گر چه سخنان سخیف رئیس جمهور دلال مسلک ایالات متحده مبنی بر خروج آمریکا از برجام در منظر اهل فهم و خرد فاقد ارزش و وجاهت و نافی عرف و قوانین بین المللی بود لکن نشان از عمق خصومت و کینه مستکبران عالم از ماهیت و اصل و اساس نظام جمهوری اسلامی دارد. 

واضح است برجام و امثال برجام بهانه ای بیش نیستند و تیر خصومت مستکبران ، سینه هویّت بیدارگر و آرمانخواه این نظام را هدف قرار داده و مسئولین نظام می بایست با بصیرت کامل و با اقتدار و از موضع حکمت ،عزت و قدرت در این موضوع ورود نمایند چرا که علیرغم بدعهدی شیطان بزرگ ، به فضل الهی و بفرموده حضرتعالی با عزم ملی و تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های فراوان داخلی هیچ ضرری متوجه ملت بزرگ ایران نخواهد شد. 

اگر چه این حقیقت سال ها است که برای دوستان و دشمنان این نظام اسلامی به اثبات رسیده است لکن تذکرات و روشنگری های مستمر حضرتعالی در طول مسیر مذاکرات هسته ای، بیانگر بینش و بصیرت کم نظیر و عمق شناخت سکاندار انقلاب اسلامی از فتنه های پیچیده و رنگارنگ دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب است و امروز ملت ایران از هر قومیت و مذهب و زبان و لهجه ای بر خود می بالند که در عصر آشوب و فتنه های بزرگِ دامن گیر جهان اسلام ، سکّان داری حکیم و رهبری بصیر و شجاع دارند که با الهام از آموزه های نبوی(ص) لحظه ای از رصد تحرکات دشمن و هدایت کشتی انقلاب فروگذار ننموده است. 

اینجانبان اعضای شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و جمعی از ائمه جمعه و علمای اهل سنت کشور، خدای منان را بر نعمت آسایش و امنیت حاکم بر کشور عزیزمان شکرگزاری نموده و ضمن تجدید میثاق با آن رهبر فرزانه اعلام می داریم جامعه اهل سنت ایران اسلامی بخصوص علمای دینی و سنگرداران جمعه و جماعات، در این برهه حساس تاریخی که مستکبران عالم با اغفال برخی حاکمان منفعت طلب منطقه به ترویج اندیشه های افراطی و مسموم در جهان اسلام پرداخته و از سویی پیوند نامبارک یهود و آل سعود را رقم زده و زمینه انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس را فراهم و کشتار سبعانه مردم مظلوم فلسطین در سرزمین های اشغالی را بوجود آورده اند. 

به آینده روشن این نظام مقدس و اهتزاز پرچم لااله الا الله بر قله های عالم ایمان داشته و در این مسیر نورانی، با اعتقاد و عزم راسخ، لحظه ای از حمایت از اسلام راستین و آرمان های امام راحل(ره) و حضرتعالی در دفاع از مظلومان عالم، آرمان قدس شریف و جبهه مقاومت اسلامی و پشتیبانی از نظام و رهبری مقتدر جمهوری اسلامی ایران دریغ نخواهیم کرد. 

باشد که عنایت خاص الهی و توجهات نبی مکرم اسلام(ص) در آستانه حلول ماه مبارک رمضان شامل حضرتعالی و همه خادمان اسلام گردد. 

ان شاء الله 
والسلام علیکم و رحمه الله 

 

در بین این امضاکنندگان نام:

  ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری

 ماموستا محمدامین راستی عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، حقوقدان، مدرس و امام جمعه موقت سنندج

 ماموستا عبدالرحمن خدایی نماینده سابق مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج

 ماموستا محمود مدرسی امام جمعه نگل و عضو شورای روحانیت استان کردستان

 ماموستا سید احسن حسینی عضو شورای روحانیت استان کردستان

 ماموستا سید محمد سعید حسینی عضو شورای روحانیت استان کردستان

 ماموستا ملا حیدر مصطفوی عضو شورای روحانیت استان کردستان

 ماموستا محمود قربانی آذر عضو شورای روحانیت استان کردستان

 ماموستا اقبال بهمنی امام جمعه شهر موچش

 ماموستا سیدحسین حسینی امام جمعه سقز

 ماموستا ملا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه

 ماموستا معروف خالدی امام جمعه دیواندره

 ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه اهل سنت بیجار 

ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان

 ماموستا سید احمد سجادی امام جمعه سروآباد 

ماموستا توفیق قربانی امام جمعه کامیاران 

ماموستا جهانبخش رحیمی امام جمعه موقت اهل سنت قروه 

ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان 

ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه 

ماموستا قضائی امام جمعه موقت دیواندره 

و ماموستا خلیل الله آدابی امام جمعه شهرک بهاران سنندج از استان کردستان به چشم می خورد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1367061
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی