شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1397/03/09 شناسه خبر: 1368261
استاندار خراسان رضوی عنوان کرد؛
لزوم مدیریت صحیح مصرف آب در گلبهار
استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به جمعیت رو به رشد شهر جدید گلبهار، در سه سال آینده ۱۵۰ مترمکعب آب در ثانیه برای این شهر نیاز است و باید از الآن برای صرفه‌جویی در مصرف آب برنامه‌ریزی کنیم و میزان استفاده از آب‌های زیرزمینی را کاهش دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای چناران، علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی از عملیات احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهری گلبهار واقع در روستای محسن‌آباد بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: در شرایط فعلی با توجه به استمرار خشک‌سالی‌های پی‌درپی و کاهش حجم روان آب‌ها، چاره‌ای جز ارتقاء بهره‌وری و مدیریت مصرف آب نداریم.

وی ادامه داد: شرایط آب در کشور بحرانی است و برای حفاظت از این منابع باید به سمت مدیریت صحیح مصرف آب حرکت کنیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پساب مصرف شهری می‌تواند پس از تصفیه در بخش‌های صنعتی و کشاورزی مورداستفاده قرار بگیرد که کمک شایانی به کاهش میزان برداشت از سفره‌های زیرزمینی خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش بارندگی‌ها در سال‌های اخیر، بهره‌وری صحیح و مشارکت همه بخش‌ها در مدیریت صحیح مصرف آب الزامی است.

وی ادامه داد: با توجه به جمعیت رو به رشد شهر جدید گلبهار، در سه سال آینده ۱۵۰ مترمکعب آب در ثانیه برای این شهر نیاز است و باید از الآن برای صرفه‌جویی در مصرف آب برنامه‌ریزی کنیم و میزان استفاده از آب‌های زیرزمینی را کاهش دهیم.

شایان‌ذکر است تصفیه‌خانه فاضلاب شهر گلبهار با سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و با ظرفیت تصفیه ۳۰ هزار مترمکعب پساب در شبانه‌روز در حال احداث است.

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1368261
ارسال نظر
نظرات