شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1397/03/09 شناسه خبر: 1368552
خسارت بارش باران سیل آسای بهاری در روستای خوش مقام بیجار
در پی بارش شدید تگرگ و جاری شدن سیل عصر روز گذشته ، روستای خوش مقام شهرستان بیجار دچار خسارت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، در پی بارش شدید تگرگ و  جاری شدن سیل عصر روز گذشته ، روستای خوش مقام شهرستان بیجار دچار خسارت شد.

 

محمد حیدری رئیس ستاد بحران شهرستان بیجار اظهار داشت: استقرار موج بارشی جدید در آسمان منطقه و باران شدید و جاری شدن روان آب، سبب سیلابی شدن مسیل ها و ایجاد مشکلاتی برای ساکنان این روستا شد.

 


حیدری در خصوص خسارت ناشی از سیل در این روستا گفت: جاری شدن سیل علاوه بر مسدود کردن راه ارتباطی 2 روستا، آبگرفتگی معابر و برخی منازل روستاییان و خسارت هایی به منابع تامین آب شرب و محل نگهداری احشام زده که هنوز میزان دقیق آن مشخص نیست.

 


مدیر بحران بیجار تاکید کرد: میزان دقیق خسارت وارده به منازل مسکونی، مزارع و تاسیسات زیر بنایی، شبکه های آب، گاز و برق در دست بررسی است.

 


وی از حضور مدیران دستگاه های امداد رسان و خدمات رسان عضو ستاد بحران در این روستا خبر داد و افزود: مشکل فعلی مردم تامین آب شرب است که با توجه به جمعیت 450 نفری روستا، بیش از 800 بطری یک لیتری آب معدنی شب گذشته میان مردم توزیع شد.

 


حیدری یادآور شد: به علت جاری شدن سیلاب، منبع تامین آب روستا گل آلود شده و فعلا نمی توان از آب این منبع استفاده کرد که با حضور نیروهای آبفای روستایی مشکل در حال بر طرف شدن است.

 


وی با اشاره به آبگرفتگی 15 منزل در حاشیه پایین دستی روستا اضافه کرد: امکانات لازم از جمله چادر، پتو و مواد غذایی کنسرو شده به میزان دو برابر جمعیت ساکن در روستا تامین شده تا در صورت نیاز توزیع شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1368552
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی