شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 18:11 منتشر شده در مورخ: 1397/03/13 شناسه خبر: 1370194
دستفروشان سنندجی بعد از رمضان ساماندهی می‌شوند/ اداره اوقاف مروج تخلف در شهر سنندج است
شهردار، فرماندار و اعضای شورای شهر سنندج با نماینده مردم سنندج در مجلس دیدار کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازکُردتودی، جلال شریعتی بعدازظهر امروز در دیدار علوی نماینده مردم سنندج با شهردار، فرماندار و اعضای شورای شهر سنندج، خاطرنشان کرد: در دوره جدید شورای اسلامی شهر سنندج، ثابت کردیم که می‌توانیم قوی، توانمند و ثابت قدم باشیم!

 

وی افزود: امروز شورای اسلامی شهر سنندج زبانزد شوراهای کشور است و این مهم فقط به خاطر همراهی، اتحاد و برنامه‌های خوب مجموعه شورا بوده است.

 

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج بیان کرد: ان شاءالله وضعیت شهرداری سنندج روز به روز بهتر خواهد شد و در آینده در حوزه‌های عمرانی فرهنگی و اجتماعی شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود.

 

وی عنوان کرد: با همکاری خوب فرماندار سنندج اکثر مصوباتمان به نتیجه می‌رسد و به مشکل برنمی‌خوریم!

 

شریعتی گفت: برای جذب سرمایه‌گذار در سنندج چندین مورد فراخوان داشته‌ایم و مطمئنیم در آینده نزدیک این فراخوان‌ها به نتیجه خواهد رسید!

 

رئیس شورای شهر سنندج با اشاره به کمبود سرانه فضای سبز در سنندج، گفت: میانگین سرانه فضای سبز در کشور 12 متر بوده که این مقدار در سنندج 4 متر است. البته با احتساب پارک‌های جنگلی این سرانه به 4 متر می‌رسد که اغلب هم برای مردم قابل استفاده نیستند و مردم در آن آسایش ندارند!

 

وی افزود: موضوع توسعه آرامستان‌ سنندج با همکاری سپاه و پیگیری استاندار به نتیجه رسیده و این موضوع رفع مشکل شده است.

 

شریعتی گفت: البته برای احداث یک بلوار باید از وسط پادگان سپاه کردستان رد شد و این در صورتی امکان پذیر است که سپاه پادگان را تخلیه و به جای دیگری خارج از شهر انتقال دهد.

 

شریعتی گفت: شهرداری سنندج برای ساماندهی دستفروشان سنندجی مطالعات خوبی انجام داده و نرم‌افزارهایی طراحی کرده که ان شاءالله بعد از ماه مبارک رمضان دستفروشان سنندج ساماندهی می‌شوند.

 

وی تعریض کمربندی آبیدر، ادامه بلوار توحید و 36 متری دگایران را پروژه های فعال در حال حاضر شهرداری سنندج عنوان کرد و بیان داشت: هر چند وضعیت اقتصادی خوبی نداریم اما این پروژه‌ها در حال اجرا هستند.

 

وی با اشاره به محکومیت شهرداری سنندج در مقابل اداره اوقاف، عنوان کرد: اداره اوقاف در شرایط کنونی مراعات وضعیت بحرانی شهرداری سننندج را داشته باشد تا به سبب کاهش خدمات رسانی شهرداری سنندج، آشوب و اختلال ایجاد نشود.

 

وی افزود: اداره اوقاف خود مروج تخلف در شهر سنندج است و با اینکه مدعی احداث دارالقرآن است اما از آن استفاده تجاری می‌کند.

 

وی افزود: وضعیت آسفالت کوچه و محلات سنندج تأسف آور است و این هم به دلیل نبود قیر است و مردم هم از این موضوع گله‌مند هستند.

 

سید انور رشیدی عضو شورای شهر سنندج در ادامه عنوان کرد: ریزگردها بلای جان طبیعت زیبای استان کردستان شده‌اند و باید فکری به حال این موضوع شود.

 

وی افزود: باید در کمیسیون عمران مجلس راهکاری برای نقص قانون حریم و محدوده اعمال شود و در این صورت بسیاری از مشکلات زمین های قولنامه‌ای نیز حل خواهد شد.

 

رشیدی گفت: بسیار عیب است که شهرداری سنندج در فصل سرما و یخبندان هنوز با بیل و نیروی انسانی اقدام به نمک پاشی می‌کند و هنوز مجهز به ماشین‌های مکانیزه نشده است.

 

مجید شاه اویسی دیگر عضو شورای اسلامی شهر سنندج نیز با اشاره به نواقص قانون نظام امور صنفی، گفت: در این قانون، استعلامات حذف شده و این حذف، بستر تخلف را برای صدور جواز کسب واحدهای تجاری فراهم کرده است.

 

وی افزود: بنده نیز با صحبتهای رئیس شورای اسلامی شهر سنندج موافقم و برای احداث یک بلوار باید از وسط پادگان سپاه رد شد و این در صورتی امکان پذیر است که سپاه پادگان را تخلیه و به جای دیگر انتقال دهد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1370194
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی