شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1397/03/17 شناسه خبر: 1371167
معاون صنایع‌دستی استان همدان خبر داد:
صادرات 1500 میلیون دلاری سفال در سال جاری
معاون صنایع‌دستی استان همدان با بیان اینکه اولویت اول و اصلی استان در صادرات صنایع دستی، سفال است گفت: امسال 80 درصد نسبت به سال گذشته افزایش صادرات در زمینه سفال داشتیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علیرضا قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ در خصوص وضعیت صادرات صنایع‌دستی استان همدان، اظهار کرد: سفال اولین واصلی‌ترین محصول صادراتی صنایع‌دستی در استان است که امسال 1500 میلیون دلار صادرات داشته‌ایم.

 

وی افزود: این میزان صادرات سفال نسبت به سال قبل 80 درصد افزایش صادرات داشته که البته صادرات سفال 15 درصد صادرات صنایع دستی را به خود اختصاص داده است.

 

معاون صنایع‌دستی استان همدان بابیان اینکه ما در استان همدان علاوه بر صادرات سفال، محصولاتی دیگری مانند چوب و چرم را نیز صادر می‌کنیم، افزود: در صادرت این محصولات نیز رتبه‌های خوبی را دارا هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اولویت اول استان همدان به دلیل وجود سفال در شهر جهانی لالجین و بافت این شهر صادرات سفال است.

 

قاسمی بابیان اینکه استان همدان درزمینهٔ سفال‌سازی طی چندین سال است که رتبه اول را در سطح کشورداراست، افزود: ما در این استان آقای بشیری را به‌عنوان نمونه کشوری داریم که این محصول را صادر می‌کند.

 

وی با تأکید بر اینکه هنرمندان در تولید بیشتر محصولات حمایت می‌شوند، گفت: هرساله ما تسهیلات ارزان‌قیمتی به‌عنوان سرمایه در گردش در اختیار هنرمندان  قرار می‌دهیم تا بتواند زمینه صادرت را فراهم کند.

 

معاون صنایع‌دستی استان همدان افزود: حضور هنرمندان را در نمایشگاه‌های ملی، خارجی برای توجه و حمایت بیشتر از آنان انجام می‌دهیم که از سال گذشته ما در کشور هلند یک غرفه دائمی داریم که آن را به سفال و چرم اختصاص داده‌ایم.

انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1371167
ارسال نظر
نظرات