شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:29 منتشر شده در مورخ: 1397/03/20 شناسه خبر: 1372138
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان کرمان خبر داد؛
فعالیت 70 هزار هنرمند و صنعتگر در پهناورترین استان کشور/بر پایی بیش از 100 غرفه صنایع دستی در سطح استان
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان کرمان گفت:هفتاد هزار هنرمند و صنعت گر در شصت رشته صنایع دستی در سطح استان فعالیت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛غلامرضا فرخی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان کرمان ضمن گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی اظهار کرد: این روز فرصت مناسبی برای معرفی و شناساندن صنایع دستی بومی هر منطقه به مردم است.

فرخی عنوان کرد:صنایع دستی نمادی از فرهنگ، آیین و رسوم زندگی مردم مناطق مختلف کشور است و باید به  این نماد فرهنگی و اقتصادی بیش از پیش توجه کرد ؛ در چند سال گذشته با همکاری دستگاههای مربوطه حمایت از صنعتگران در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در هفته صنایع دستی برنامه های متعددی در سطح استان برگزار خواهد شد، ابراز کرد: بیش از صد غرفه صنایع دستی در شهرستان های استان با همکاری بخش خصوصی در محل اماکن تاریخی، ادارات و نمایندگی های این اداره کل برپا می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان کرمان ادامه داد: بازدید از کارگاههای صنایع دستی سراسر استان توسط کارشناسان این اداره و همچنین افتتاح تعدادی کارگاه جدید صنایع دستیدر دستور کار هفته صنایع دستی قرار دارد و همچنین در این هفته آئین تجلیل از پیشکسوتان صنایع دستی برگزار خواهد شد.

فرخی در پایان با اشاره به اینکه هفتاد هزار هنرمند و صنعت گر در شصت رشته صنایع دستی در سطح استان فعالیت می کنند، خاطر نشان کرد:در هفته صنایع دستی از المان گلیم شیریکی پیچ سیرجان رونمایی خواهد شد و همچنین ویژه برنامه و برپایی نمایشگاه سه روزه صنایع دستی با همکاری شهرداری سیرجان  در این شهرستان برگزار می شود.

 
انتهای پیام/

http://dana.ir/1372138
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی