شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:26 منتشر شده در مورخ: 1397/03/20 شناسه خبر: 1372233
رئیس پزشک قانونی چابهار:
سرد خانه پزشک قانونی چابهار جوابگوی نگهداری اجساد نیست
رئیس پزشک قانونی چابهار با بیان اینکه سرد خانه پزشک قانونی این شهرستان جوابگوی نگهداری اجساد نیست، گفت: به زودی شاهد افتتاح سرد خانه نگهداری میت با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیون تومان خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، موسی رحمتیان در خصوص جزئیات خبر فوق اظهار کرد: در حال حاضر سرد خانه پزشک قانونی چابهار با چهار کشوی میت واقع در بیمارستان امام علی (ع) این شهرستان جوابگوی نگهداری اجساد نیست به طوری که برخی از اجساد بالاجبار وسط سردخانه رها شده اند.
وی گفت: سردخانه جدید چابهار با زیربنای ۱۸۰ مترمربع با ۱۲ کشور نگهداری جسد آماده بهره برداری شده و دیگر اجساد به دلیل نبود جای بر روی زمین نخواهند ماند.
این مسئول در ادامه با اشاره به رها سازی برخی از اجساد متکدیان به مدت طولانی در سردخانه افزود: به دلیل اینکه نبش قبر در دین مبین اسلام حرام است برخی از اجساد بعد از عکس برداری و نمونه برداری در سردخانه نگهداری می شوند تا بعد از مراجعه خانواده هایشان تحویل و تدفین شوند.
رئیس پزشکی قانونی چابهار در این خصوص در گفت وگو با چابهاران با اشاره به انجام آداب کفن و دفن میت در خانه های این شهرستان گفت: مردم چابهار میت خود را در غسالخانه کفن و دفن نکرده و شخصا با استفاده از یخ نگهداری و در خانه هایشان به این عمل می پردازند که این اقدام از یک سو به یک فرهنگ بد تبدیل شده و از سوی دیگر عدم مراجعه آنها به غسال خانه، سبب تعطیلی غسال خانه این شهر در کنار بقعه غلام‌رسول شده است.
 
انتهای پیام/

http://dana.ir/1372233
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی