شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1397/03/20 شناسه خبر: 1372285
گزارشی از شصتمین جلسه شورای شهر تبریز؛
اخذ فاینانس 420 میلیون دلاری برای تکمیل خط دو مترو تبریز تصویب شد/ شهردار تبریز به خاطر رفتار نامناسب زیر مجموعه‌اش تذکر گرفت!
بعد از کش و قوس فراوان و سه هفته انتظار، در نهایت شورای شهر تبریز با دریافت فاینانس 420 میلیون دلاری برای تکمیل خط دو قطار شهری تبریز موافقت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، صبح امروز در شصتمین جلسه علنی شورای شهر تبریز موافقت کمیسیون عمران با دریافت تسهیلات فاینانس برای خط دو قطار شهری تبریز توسط رئیس کمیسیون اعلام شد و رئیس سازمان قطار شهری تبریز در ادامه ضمن تاکید بر احترام تمامی اعضاء شورا به نظر کمیسیون مربوطه، ابراز داشت: با توجه به فرایند بازگشت تحریم‌های آمریکا، تنها دو ماه دیگر برای دریافت فاینانس زمان داریم.

مصطفی مولوی در این جلسه وعده داد بهره برداری از خط یک تا پایان سال آغاز و تکمیل همه نواقص ایستگاه‌ها و خطوط تا دو و نیم سال آینده اتفاق افتد.

عبداله تقی‌پور عضو شورای شهر تبریز نیز در این جلسه عنوان کرد: خواسته ما از شهرداری اتمام خط یک تا پایان سال ۹۷ می‌باشد، به‌علاوه خواهان شفاف سازی دقیق درباره زمان اتمام خط دو پس از دریافت فاینانس هستیم.

در نهایت پیشنهاد کمیسیون عمران مبنی بر دریافت مبلغ ۴۲۰ میلیون دلار تسهیلات فاینانس برای تکمیل خط دو قطار شهری در صحن شورای شهر تصویب شد و شورای شهر با پیشنهاد محمدباقر بهشتی به تامین بقیه اعتبار مورد نیاز خط دو قطار شهری از کلیه منابع مورد تایید دولت مجوز داد.

همچنین دوفوریت لایحه افزایش سقف اوراق مشارکت قطار شهری از ۵۰۰ میلیارد تومان به ۶۵۰ میلیارد تومان در شورای شهر تصویب شد.

در جلسه امروز شورای شهر تبریز، شکور اکبرنژاد خطاب به اعضاء شورا و شهردار یادآور شد: ما اینجا نشسته‌‌ایم تا گره از کار مردم باز کنیم نه آنکه دنبال بند و تبصره بگردیم و آنان را آزار دهیم.

رئیس شورای شهر تبریز طی تذکری به ایرج‌ شهین باهر، تاکید داشت: با توجه به برخورد ناصحیح بعضی مدیران با اعضای شورا در زیر مجموعه‌های شهرداری، لازم است تذکرات لازم هرچه سریع‌تر صادر و رفتار مدیران متناسب با جایگاه اعضای شورا اصلاح شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1372285
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی