شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 20:11 منتشر شده در مورخ: 1397/03/20 شناسه خبر: 1372324
نزدیک شدن به تعطیلات عید فطر و چالش ورود گردشگران/آیا گره ترافیکی شهر یاسوج برطرف می شود؟
عید فطر سال های گذشته شاهد قفل شدن ورودی شهر یاسوج در ترافیک بودیم سوال اینجاست ایا امسال نیز همچون سال های گذشته یاسوج قفل می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایل بانو، همه می دانند که در چنین زمانی  از سال، کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان هایی است که آب و هوایی بسیار خوبی دارد به ویژه یک آب و هوای عالی برای مسافرانی است که از جنوب کشور و از گرمای طاقت فرسای آن فرار می کنند که چند شب را بدون گرمای سوزنده سپری کنند.

 تعطیلات عید فطر یکی از فرصت هایی است که  معمولا مردم به مسارفت می روند که چند روزی را در کنار خانواده باشند.

در سال های گذشته شاهد حضور مسافران زیادی در شهر یاسوج بودیم به گونه ای که میراث فرهنگی اعلام کرد یک میلیون مسافر در چند روز تعطیلات عید فطر وارد شهر یاسوج شدند که عدد بسیار قابل توجهی است.

 شهر یاسوج توسط دو پل به بیرون متصل است به گونه ای که اگر این پل ها نباشند هیچ راه ارتباطی بین یاسوج و اطراف وجود نخواهد داشت پل بشار یکی از قدیمی ترین پل های این شهر است و چون که ورودی شهر از جنوب محسوب می شود همیشه پر از ماشین است و شلوغ ترین مسیر را دارد.

اما این پل یک مشکل اساسی دارد و ان هم این است که در ایام تعطیلات به ویژه تعطیلات عید فطر این پل قفل می شود به اندازه ای شلوغ می شود که بیرون امدن از آن زمان زیادی طول می کشد.

 
سال های گذشته شاهد بودیم که این پل چگونه در تعطیلات قفل می شود این در حالی است پل سوم بشار در حال ساخت است تا بتواند مرهمی بر این ترافیک باشد، استاندار کهگیلویه و بویراحمد وعده افتتاح یک باند این پل در عید فطر را داده است اکنون که چند روز به عید فطر مانده است باید دید ایا افتتاح می شود یا باز هم شاهد قفل شدن یاسوج در ترافیک خواهیم بود.

نبود پارکینگ در یاسوج از دیگر مشکلاتی است که مسافران و گردشگران در بدو ورود به شهر با آن مواجه می شوند جاده بیمارستان امام سجاد یاسوج در تعطیلات نیز قفل می شود کار امدادرسانی و انتقال بیماران را با مشکل مواجهه می کند نبود پارکینگ در یاسوج یکی از معضلات بزرگ این شهر است.

نبود آب سرد کن ها در مناطق مختلف شهر یاسوج از دیگر مشکلاتی است که بدون شک مسافران با آن مواجه می شوند که می طلبد مسئولان برای حل این مشکل چاره ای بیندیشند و مثل سال گذشته نشود که برخی ها یک لیوان آب را مبلغ دو هزار تومان می فروختند اگر آب سرد کن وجود داشته باشد دیگر کسی سراغ مغازه داران یا سایرین برای گرفتن آب نمی رود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1372324
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی