شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1397/03/20 شناسه خبر: 1372326
همزمان با دهه کرامت؛
چهارمین جشنواره ملى هنرهاى گرافیکى رضوى در سیستان و بلوچستان برگزار مى شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامى سیستان و بلوچستان از برگزاری چهارمین جشنواره ملى هنرهاى گرافیکى رضوى در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از عصرهامون، حسین مسگرانى در نشست خبرى با اصحاب رسانه افزود: چهارمین جشنواره ملى هنرهاى گرافیکى رضوى در سیستان و بلوچستان به مناسبت سالروز میلاد امام رضا(ع)،حضرت معصومه(س)و بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی(ع)برگزار مى شود.


وى ادامه داد: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوى،گزارش فعالیتهاى فرهنگى و هنرى مرتبط با سیره اهل بیت(ع)و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار حوزه رضوى و کمک به انتشار گسترده تر این عرصه معنوى از اهداف این جشنواره است.


وی بیان کرد: این جشنواره ملی، در دو بخش پوستر و آرم و نشانه برگزار می شود و آثار توسط اساتید کشوری و افراد صاحب نام بررسی و داوری خواهند شد.


وی تصریح کرد: فراخوان چهارمین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی به سراسر کشور ارسال شده که تاکنون 200 اثر از استان‌های سیستان و بلوچستان، تبریز، خراسان جنوبی، قم، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، اصفهان، یزد، گلستان و سایر استان‌ها آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده اند.


مسگرانی افزود: علی رغم اینکه یکی از موضوعات جشنواره که تصویر سازی بوده حذف شده است اما جشنواره روند رو به رشدی داشته است.


این جشنواره به همت و تلاش بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای تسجمی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تیرماه امسال برگزار می شود و افراد علاقمند به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را تا اول تیرماه امال به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند.


وی خاطر نشان کرد: هر هنرمند می‌تواند در هر بخش حداکثر 5 اثر با فرمت "jpg با وضوح dpi300 و با ابعاد A3" به دبیرخانه جشنواره ارسال کند و در صورت ارسال آثار از طریق پست، انضمام فرم تکمیل شده فراخوان ضروری است همچنین دبیرخانه مجاز است از آثار ارسالی به صورت‌های مختلف(عکس و فیلم و ...) استفاده کند.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: آثار منتخب جشنواره در قالب نمایشگاه به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 500 نفر فعال گرافیکی در سطوح مختلف در سیستان و بلوچستان فعالیت دارند عنوان کرد: رشد تولید آثار گرافیکی استان نسبت به 3 سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.


وی افزود: سال گذشته شب‌های شعر رضوی در 4 شهرستان سیستان و بلوچستان همزمان با دهه کرامت برگزار ‌شد که پیگیری‌ها برای برگزاری این مراسم در 10 شهرستان استان در حال انجام است.


مسگرانی با بیان اینکه قرار است یک گروه از برگزیدگان تئاتر رضوی در سیستان و بلوچستان اجرا داشته باشند، خاطرنشان کرد: در ایام جشنواره گرافیک رضوی نشست‌ها و کارگاه های آموزشی با مضمون گرافیک در استان برگزار می‌شود.


وی در پاسخ به مسائل مطرح شده در زمینه هنرمند رسول بخش زنگی شاهی در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی نیز گفت: عکس منتشر شده مربوط به دو سال قبل است، وی در حال حاضر بیمه تکمیلی بوده و تمام خدمات پزشکی اش به صورت رایگان انجام می شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: با توجه به اینکه طی سنوات قبل به اجبار و به دلیل دیابت یکی از پاهای این هنرمند قطع شده است، تاکید کرد نه تنها امکانات لازم از هلال احمر استان برای وی دریافت شده بلکه اخیرا نیز کمک هایی از سوی کشور و استان به وی شده است.


مسگرانی با اشاره به تجلیل های گوناگون از این هنرمند و ثبت و انتشار آلبوم مربوط به وی، در ادامه از انتشار دهندگان مطالب مربوط به استاد زنگی شاهی انتقاد کرد و در خواست کرد تا قبل از انتشار مطلب، از صحت آن مطمئن باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1372326
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی