شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 19:45 منتشر شده در مورخ: 1397/03/21 شناسه خبر: 1372449
برای اولین بار صورت گرفت؛
پیوند 2 هزار اصله پسته کله قوچی در شهرستان بهمئی/ نیاز آبی کم و درآمد بالا، الگویی مناسب برای کشت پسته در مناطق کم آب + تصاویر
کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی بهمئی از پیوند 2 هزار اصله درخت پسته برای اولین بار در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس باغبانی اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی ظهر امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار آوای ماغر از پیوند 2هزار اصله درخت پسته در شهرستان خبر داد.

رضا راهدار بهمئی با بیان اینکه کاشت و پیوند نهال پسته برای اولین بار در شهرستان رخ داد، افزود:با توجه به اینکه شهرستان بهمئی محل رویش درختان بنه و چاتلانقش(کلخنگ) به صورت طبیعی می باشد، کارشناسان ما برآورد کردند که به طور قطعی درخت پسته در این منطقه قابل رویش بوده و با این آب و هوا سازگار است.

وی گفت:به خاطر نبود مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی در شهرستان، در حال حاضر کاشت این درخت پربازده اقتصادی تنها به صورت پراکنده در تمام نقاط شهرستان صورت گرفت و در صورت ثمردهی مطلوب، در سالهای آینده باغات پسته در سطح شهرستان احداث می شود.

راهدار بهمئی تصریح کرد: با توجه به شرایط خشکسالی حاکم بر شهرستان، نیاز آبی پایین درخت پسته و درآمد بالای حاصل از فروش آن، این درخت می تواند الگوی مناسبی برای کشت در مناطق کم آب باشد.

وی گفت:پیوندک ها از استان کرمان و با همکاری تیم مجربی از استان فارس تهیه و بر روی نهال ها که از رقم کله قوچی می باشند، پیوند زده شد.

راهدار بهمئی افزود:در مجموع 4 هزار اصله نهال درخت پسته از رقم کله قوچی بین باغداران بهمئی در سراسر شهرستان توزیع شد و با توجه به استقبال خوب کشاورزان از این درخت توزیع نهال در سالهای آینده هم ادامه دارد.

کارشناس باغبانی اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی در پایان گفت:در این مرحله 2 هزار اصله درخت پسته به صورت لوله ای پیوند زده شد.

تصاویر بیشتر:

انتهای پیام/

http://dana.ir/1372449
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی