شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:12 منتشر شده در مورخ: 1397/03/20 شناسه خبر: 1372450
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
خیلی‌ها در جامعه ما قربانی اطلاعات قرآنی شده‌اند/ سبک زندگی اسلامی نیازمند معرفت قرآنی است
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار جمعی از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی خواهر گفت: برای دست‌یابی به سبک زندگی اسلامی نیازمند معرفت قرآنی هستیم و صرف افزایش اطلاعات قرآنی ما را به این هدف نمی‌رساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین ظهر امروز(یکشنبه)  در دیدار جمعی از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی خواهر که به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجدالنبی (ص) با بیان اینکه باید بین «معرفت و اعتقادات قرآنی» با «اطلاعات قرآنی» تفاوت قائل شویم، اظهار کرد: خیلی‌ها در جامعه ما قربانی اطلاعات قرآنی شدند و همینکه معلومات قرآنی پیدا کردند ابراز رضایت می‌کنند در حالی که هدف رسیدن به معرفت قرآنی است. 


وی با تأکید بر اینکه معرفت و اعتقادات قرآنی با جان آدمی عجین است، تصریح کرد: معرفت و اعتقادات قرآنی ماندگار است و نجات بخش انسان در قیامت خواهد بود؛ اما در اطلاعات قرآنی احتمال فراموشی وجود دارد. 

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه فعالان قرآنی می‌باید اقامه کنندگان قرآن باشند، بیان کرد: بین خواندن قرآن با اقامه آن تفاوت وجود دارد و برای رسیدن به جایگاهی که قرآن به صورت کامل در جامعه اقامه شود می‌باید معرفت قرآنی و اعتقادات قرآنی محور قرار گیرد. 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: معرفت و اعتقادات قرآنی سرمایه و زیرساخت زندگی بر اساس قرآن و دست‌یابی به سبک زندگی اسلامی است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وصیت‌نامه امیرالمؤمنین (ع) پس از ضربت خوردنشان اشاره کرد و با بیان اینکه حضرت در وصیت نامه خود تلاش می‌کنند تا ما قرآنی زندگی کنیم، ابراز داشت: امام علی (ع) خطاب به فرزندانشان می‌فرمایند «شما را به ترس از خدا سفارش مى‌کنم و هیچگاه به دنیاپرستى ‌روى نیاورید». 

عابدینی با بیان اینکه اجرای دقیق دستورات قرآنی اختلافات را از بین خواهد برد، عنوان کرد: باری تعالی تأکید کرده مسجد برای خداوند است و اگر به این نکته مهم توجه داشته باشیم کسی به خودش اجازه نمی‌دهد تا خود را مالک مسجد بداند و باعث بروز اختلاف در این مکان مقدس شود. 

امام جمعه قزوین به ادامه وصیت‌نامه امیرالمؤمنین (ع) اشاره کرد و عنوان داشت: حضرت خطاب به فرزندانشان فرمودند «ای فرزندان من حق گو باشد». کلام حضرت همان چیزی است که قرآن از ما انتظار دارد و وقتی کلام خداوند مورد توجه قرار گیرد، کلام دیگران از زندگی انسان رنگ می‌بازد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین توجه به وعده‌های الهی را مایه سعادتمندی و عزت دانست و خاطرنشان کرد: قرآن فرموده دشمن ستمگران و یاور مظلومان باشید و همه جا باید در مقابل ظلم ایستاد و سینه را در مقابل ظالم سپر کرد. 

عابدینی تصریح کرد: اهالی قرآن باید در خط مقدم مبارزه با ستمگران و حمایت از مظلومان باشند و همانگونه که امام علی (ع) فرمودند برای اَجر و مزد کار کنند. حضرت می‌فرمایند هر کسی وصیت نامه من به او می‌رسد، وصی من خواهد بود. 

وی بیان کرد: امیرالمؤمنین (ع) در ادامه وصیت نامه خود درباره یتیمان سفارش جدی کردند و فرمودند مبادا یتیمان گرسنه و بی سرپرست بمانند. امروز نیز اگر می‌خواهیم به سبک زندگی اسلامی توجه داشته باشیم در تمام سطوح باید مجری این کلام مولا باشیم. 

امام جمعه قزوین ادامه داد: امام علی (ع) درباره عمل به قرآن نیز بسیار سفارش کرده‌اند و می‌فرمایند مبادا دیگران در عمل کردن به قرآن بر شما پیشی گیرند و باید در تمام کارهای خیر جامعه قرآنی ما پیشتاز باشد. 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: توجه و یاری به همسایگان در نگاه دینی بسیار مورد تأکید قرار دارد و امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند آنقدر پیغمبر (ص) در خصوص همسایه سفارش کردند که ما گمان کردیم همسایه از همسایه ارث می‌برد که تا این اندازه مورد سفارش پیغمبر (ص) قرار دارد. 

وی عنوان کرد: حضرت درباره کعبه، خانه خدا نیز فرمودند مبادا حج تعطیل شود که اگر حج متروک بماند، مهلتی داده نخواهد شد و دیگران شما را طعمه خود خواهند کرد. 

عابدینی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، افزایش روابط دوستانه بین یکدیگر و افزایش انسجام و وحدت از دیگر سفارشات امام علی (ع) در وصیت‌ نامه‌شان است، خاطرنشان کرد: حضرت می‌فرمایند تا می‌توانید وحدت، یکپارچگی و گذشت داشته باشید اما اگر به ضعف‌ها و اشکال‌ها توجه کنیم و بهانه‌گیر باشیم به این هدف دست نخواهیم یافت و کارها پیش نخواهد رفت. 

امام جمعه قزوین گفت: حضرت در پایان وصیت نامه فرمودند اگر من به خاطر این ضربه شمشیر به شهادت رسیدم مبادا این را بهانه کنید و خون مؤمنان را بریزید و ایشان با این کار می‌خواستند پس از شهادتشان اتفاق ناگواری پیش نیاید و فرمودند یک ضربه زده‌اند و شما نیز یک ضربه بزنید.

انتهای پیام/
http://dana.ir/1372450
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی