شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:40 منتشر شده در مورخ: 1397/03/20 شناسه خبر: 1372464
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد؛
برپایی نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی از دوازدهم تیرماه/ رتبه دوم آذربایجان‌شرقی در کسب نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی
به آفرین گفت: به مناسبت تبریز 2018 از ۱۲ ام تا ۱۶تیر نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در نمایشگاه بین اللملی با حضور هنرمندان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، فرشاد به آفرین ظهر امروز در آئین تقدیر از دریافت کنندگان  نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی اظهار داشت: استان ما سابقه بسیار خوبی در کسب نشان جهانی دارد، در سال‌های زوج شمسی داوری نشان مرغوبیت و در سال‌های فرد منتخب آثار به سازمان جهانی صنایع دستی یونسکو می‌رود.

وی ادامه داد: در سال ۸۶ که شش از کشورمان توسط یونسکو کشور انتخاب شد دو اثر از آن شش آثار متعلق به آذربایجان‌شرقی بود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی متعلق به آثاری است که در ایران انتخاب می‌شوند، تاکید کرد: استان ما در سال ۹۴ با ۹۸ نشان رتبه سوم را کسب کرد.

وی افزود: امسال به دلیل تعداد بالای آثار برای هر استان سهمیه‌ای اعطا شد و برای استان ما ۳۵ سهمیه داده شد که به دلیل کیفیت بالای صنایع دستی هنرمندان استان ۲۶ اثر حائز کسب مقام شده و مقام دوم کشوری را کسب کرده‌ایم.

به آفرین با اشاره به رشته‌های هنری صنایع دستی تصریح کرد: چاپ باتیک، ورنی بافی، البسه محلی، کفش چرمی سنتی، نقاشی روی سفال و... از جمله آثار منتخب نشان ملی مرغوبیت صنایع بوده‌اند.

وی در خصوص برپایی نمایشگاه بین‌المللی نیز خاطرنشان ساخت: به مناسبت تبریز 2018 از ۱۲ ام  تا ۱۶تیر نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در نمایشگاه بین اللملی با حضور هنرمندان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1372464
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی