شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 19:57 منتشر شده در مورخ: 1397/03/21 شناسه خبر: 1372726
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان عنوان کرد:
آمادگی ستاد خدمات سفر در آستانه تعطیلات عید فطر / برگزاری جشنواره ویژه عشایر از اول تیر ماه در یاسوج
باقری: جلسه کارگروه گردشگری استان برگزار و در آن موارد مختلف از جمله تعطیلات عید فطر و برنامه های که باید انجام شود بررسی شد و وظیفه هر کدام از دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری ها و فرمانداری ها نیز مشخص شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود باقری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درباره اقدامات میراث فرهنگی و گردشگری در آستانه تعطیلات عید فطر گفت:جلسه کارگروه گردشگری استان برگزار و در آن موارد مختلف از جمله تعطیلات عید فطر و برنامه های که باید انجام شود بررسی شد و وظیفه هر کدام از دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری ها و فرمانداری ها نیز مشخص شد.

 

باقری بیان کرد: ستاد خدمات سفر نیز امادگی لازم برای ورود به تعطیلات عید فطر را دارند با توجه به اینکه این ستاد تنها مربوط به ایام تعطیلات نیست و در همه ایام سال فعالیت دارد اما نقش این ستاد در ایام تعطیلات پررنگ تر می شود و اعضای این گروه وظیفه انجام ماموریت های مختلف برای آسایش مسافران و گردشگران را انجام می دهند.

 

وی به ستاد تنظیم بازار در استان اشاره کرد و گفت: این ستاد نیز در بحث کنترل قیمت ها و تامین مایحتاج عمومی مردم و بحث هتل ها، پارک ها و تفرجگاه ها اقدامات لازم را انجام می دهند که افزایش قیمت یا بی نظمی در این خصوص در استان در این ایام وجود نداشته باشد همچنین نیروهای انتظامی بحث امنیت را بر عهده دارند.

 

باقری تصریح کرد: فرمانداری ها و شهرداری ها نیز موظف هستند که نسبت به ورودی ها و خروجی های شهر اقدامات لازم را انجام دهند که زباله هایی که در این بخش ها وجود دارد را جمع آوری کنند که چهره شهر زشت و نامناسب به نظر نرسد، در زمینه  حفظ پاکی و زیبایی شهر اقدام کنند که فضایی شاداب را برای حضور مسافران و گردشگرانی که در ایام عید فطر وارد استان و یاسوج می شوند فراهم کنیم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در تعطیلات عید فطر سال گذشته  حدود یک میلیون مسافر وارد استان شدند گفت: این مسافران از مراکز گردشگری مختلف در استان بازدید کردند که یک عدد قابل توجه برای  استان است.

 

وی  گفت: با توجه به گرمای زود رسی که در استان های جنوبی رخ داده است پیش بینی می شود که شهرهای یاسوج، سی سخت و بخشی از چرام و شهرستان هایی که آب و هوایی مناسب دارند پذیرای بیشترین مسافر و گردشگر در ایام تعطیلات عید فطر باشند همچنین میراث فرهنگی برنامه ویژه جشنواره عشایر را در برنامه دارد که اول تیرماه در یاسوج برگزار شود.

 

باقری به معرفی صنایع دستی و سوغات محلی استان اشاره کرد و گفت: ایام تعطیلات فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی و سوغات های محلی استان است که در همین خصوص مغازه هایی در سطح شهر راه اندازی شده است که اقدام به فروش این محصولات می کنند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1372726
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی