شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1397/03/21 شناسه خبر: 1372753
اظهارات تامل‌برانگیز نماینده سابق مردم مراغه و عجب‌شیر؛
سیاست‌های کلی مذاکرات هسته‌ای را رهبری تعیین می‌کرد!/ خودسرهایی که به صالحی حمله کردند دست کمی از منافقین ندارند
دواتگری طی یادداشتی سعی کرده است اینگونه به مخاطب القاء نماید که رهبر انقلاب با برجام موافق بوده و سیاست‌های مذاکرات هسته‌ای را شخصاً تعیین کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس نهم که به علت شکست در انتخابات دوره دهم نتوانست به حضورش در خانه ملت استمرار بخشد، طی یادداشتی نوشت: بداخلاقی‎هایی که برخی در راهپیمایی قدس نسبت به علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی روا داشتند با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. در کشور ما دموکراسی حاکم است. رهبرمعظم انقلاب در رأس نظام سیاست‌های کلی را تعیین و ابلاغ می‌کنند، مصوبات مجلس نیز زمانی قانون می‌‌شود که شورای نگهبان از نظر موازین شرع و قانون اساسی آنها را مورد تأیید قرار دهد.

در مجلس نهم که عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودم از نزدیک در جریان اخبار مذاکرات هسته‌ای قرار داشتم. سیاست‌‌های کلی مذاکرات را رهبر معظم انقلاب تعیین کردند و دیپلمات‌ها دائما با تهران مشورت می‌کردند، حتی مذاکرات را نیمه تمام می‌گذاشتند، به تهران بر می‌گشتند و پس از اخذ نظرات مسئولان عالی رتبه کشور می‌رفتند و گفت‌وگوها را ادامه می‌دادند.

نهایتا برجام در مجلس نهم مورد رسیدگی قرار گرفت و مطمئنا اگر مغایر سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، شرع و قانون اساسی بود، به تأیید شورای نگهبان نمی‌رسید. وقتی مذاکرات هسته‌ای به نتیجه رسید، برخی سعی کردند آن را به نفع خود مصادره کنند اما امروز خودشان را کنار می‌کشند و حتی خود را مقابل برجام قرار می‌‌دهند که جای تعجب دارد.

متأسفانه افرادی که هیچ گونه اطلاعاتی ندارند، بدون منطق اظهارنظر می‌کنند و گاهی صحبت‌‌های آنها محل توجه برخی در جامعه -که قدرت تجزیه و تحلیل و تشخیص صحت و سقم مسائل را ندارند- قرار می‌گیرد و این جمع همان اظهارات بی‌مبنا را برای اعمال خود ملاک و معیار می‌گیرند و کارهای خودسرانه‌ای می‌کنند.

نظام اسلامی ساختار تعریف شده‌ای دارد، اقدامات خودسرانه هیچ جایگاه شرعی، قانونی و سیاسی ندارد. سال‌ها پیش منافقین به جای تطبیق خود با دموکراسی، اسلحه دست گرفتند و مقابل نظام ایستادند چون منطق نداشتند. این روزها نیز افراد خودسر و بدون منطق وحدت ملی را خدشه دار می‌‌کنند. کسانی که منطق ندارند و براساس اغراض سیاسی، باج گیری یا تحت تأثیر هدایت مغرضان نظام دست به کارهایی می‌زنند که نتیجه‌اش خدشه دار کردن وحدت ملی است، دست کمی از منافقین ندارند و نمی‌‌توانند ادعای همراهی با نظام داشته باشند.

22 بهمن و روز قدس منشأ وحدت ملی و وحدت برای جهان اسلام است، در این روزها باید شکوه حضور مردم به رخ جهانیان کشیده شود اما حرکت خودسرانه خفیف، عظمت شکوه حضور مردم را تحت شعاع قرار داد.

گفتنی است؛ رسایی دیگر نماینده حاضر در مجلس نهم اخیراً مصاحبه‌ای انجام داده و به تشریح آنچه در زمان تصویب برجام اتفاق افتاد، پرداخته است. او صریحاً گفته علی لاریجانی، باهنر و ابوترابی به نمایندگان مجلس گفته‌اند طی تماسی که با دفتر رهبری داشته‌اند، امام خامنه‌ای موافقت خود را برجام اعلام کرده‌اند اما بعداً حجازی در گفت‌وگو با جلیلی این موضوع را تکذیب کرده و گفته است ادعای آقایان صحت نداشته و مواضع رهبری در خصوص برجام علنی و روشن می‌باشد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1372753
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی