شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:53 منتشر شده در مورخ: 1397/03/21 شناسه خبر: 1372784
مدیرکل محیط زیست استان قزوین:
ظرفیت تجمیع پسماندهای عادی در سایت محمدآباد تکمیل است
مدیرکل محیط زیست استان قزوین با بیان اینکه ظرفیت تجمیع پسماندهای عادی در سایت محمدآباد تکمیل است، گفت: برنامه‌های مطالعاتی برای ایجاد یک مرکز دیگر باید در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن پسندیده در گفت‌وگو با  صبح قزوین با اشاره به پسماند صنعتی به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی تاثیرگذار بر محیط زیست اظهار کرد: طبق قانون مسئولیت اجرایی امور پسماند بر عهده واحدهای تولید کننده است و باید با نظارت و پایش‌های دقیق زیست محیطی به نحو مطلوب توسط خود تولیدکنندگان و مراکز مجاز منتقل و مدیریت شود.


وی افزود: پسماندهای پزشکی نیز به صورت تجمیع شده در یک منطقه از سایت محمدآباد پذیرش می‌شود و در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی با مدیرت اجرایی پسماندهای پزشکی در سطح درمانگاه، کلینیک، آزمایشگاه و بیمارستان‌ها از تولید تا مرحله نهایی امحای پسماندها نظارت مستقیم دارد.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین با بیان اینکه ظرفیت تجمیع پسماندهای عادی در سایت محمدآباد تکمیل است، ابراز کرد: برنامه‌های مطالعاتی برای ایجاد یک مرکز دیگر باید در دستور کار قرار دارد. 

وی اضافه کرد: اما از آنجایی که حدود ۱۰۰ هکتار از سایت محمدآباد برای پسماندهای عادی در نظر گرفته شده بهتر است بستر سازی لازم برای ایجاد سازه‌های مناسب پذیرش این پسماندها را فراهم سازیم.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین در خصوص پسماند کشاورزی گفت: پسماندهای مربوط به ضایعات تولیدی کشاورزی به راحتی مدیریت می‌شوند چراکه در فرایند کمپوست می‌توان از آن استفاده کرد؛ اما پسماندهای سموم تاریخ مصرف گذشته و ظروف کودهای شیمیایی نیاز به مدیریت خاص دارند که با نظارت سازمان جهاد به نحو مطلوب جمع آوری و در مراکز مجاز امحاء می‌شوند. 

وی اذعان کرد: استان قزوین به لحاظ داشتن جاذبه های طبیعی، تنوع زیستی و مناطق حفاظت شده و طبیعت منحصر به فرد ارزش بالایی دارد بنابراین استفاده صحیح و پایدار از این منابع یک وظیفه عمومی است و مردم باید در کنار دستگاه‌ها برای حفظ این نعمت کوشا باشند.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1372784
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی