شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 17:47 منتشر شده در مورخ: 1397/03/21 شناسه خبر: 1372857
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی؛
14 درصد گردشگران نوروزی برای اولین‌بار به تبریز می‌آمدند/ میزان اقامت مسافران در استان به 7 شب رسیده است
رستمی گفت:در نوروز 96 یک هزار و 850 گردشگر خارجی در استان اقامت داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال 97 با دو هزار و 165 گردشگر خارجی رشد 17درصدی داشته‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج،  فرشاد رستمی در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای استانی اظهار داشت: در نوروز سال 97 چهارصد و شصت و شش هزار و 467 نفر در مراکز اقامتی ما حضور داشته‌اند که نسبت به سال 96 رشد چهار درصدی را تجربه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در نوروز 96 یک هزار و 850 گردشگر خارجی در استان اقامت داشته‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال 97 با دو هزار و 165 گردشگر خارجی رشد 17درصدی داشته‌ایم.

معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به آمار اشغال صد درصدی در هتل‌های پنج ستاره عنوان کرد: آمار بازدید از موزه‌ها در نوروز سال جاری 277 هزار و 560 نفر بوده، همچنین بازدید از سایر جاذبه‌های گردشگری استان سه میلیون و 472 هزار و 835 نفر بوده که نسبت به مشابه سال 96 رشد 18 درصدی داشته است.

وی افزود: در سال 96 بر اساس آمارها با ضریب 2.5 شب اقامت بیش از چهار و نیم میلیون نفر شب اقامت داشته‌ایم و جمع گردشگران ورودی به استان 540 هزار گردشگر خارجی و چهار میلیون و 300 هزار نفر گردشگر داخلی است.

رستمی موزه قاجار، آذربایجان و مشروطه را صدرنشین بازدیدها دانست و گفت: از نظر پراکندگی مسافران استان‌های تهران، مازندران، همدان و البرز صدرنشین سفر به استان بوده‌اند که 48 درصد مسافرانی که به تبریز مسافرت کرده‌اند برای چندین سال متوالی است که به شهر اولین‌ها می‌آیند.

وی تاکید کرد: 38 درصد مسافران برای سومین سال و 14 درصد گردشگران برای نخستین بار به تبریز سفر کرده بودند.

این مقام مسئول در خصوص میزان رضایتمندی از نحوه اطلاع‌رسانی هنگام ورود به استان نیز تصریح کرد:علی‌رغم تاکیدات برای همکاری مرکز  فناوری و اطلاعات جهت ارسال پیامک در موقع ورود مسافران و مشکلاتی در این خصوص بالای 60 درصد رضایتمندی وجود داشته است.

وی توضیح داد: رشد اقامت دو شب در سال‌های گذشته در سال‌های جاری به هفت شب رسیده است که رشد قابل توجهی می‌باشد.

رستمی با بیان اینکه برخلاف سال‌های گذشته مسافران برای بازدید از اقوام به تبریز نیامدند، عنوان کرد: بالای 75 درصد از مسافران به دلیل استفاده از جاذبه‌های تاریخی، تفریحی، طبیعی و اماکن گردشگری به استان آذربایجان‌شرقی سفر کرده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: 47 درصد مسافران در مراکز و مهمان‌پذیرهای تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، 20 درصد منزل اقوام و آشنایان، 18 درصد در مدارس و 10 درصد در سایر مهمان‌پذیرها اقامت داشته‌اند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1372857
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی