شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 17:49 منتشر شده در مورخ: 1397/03/21 شناسه خبر: 1372880
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تاکید کرد:
مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزمی جدی است
دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر استان همدان با تاکید بر فعال‌تر کردن و گسترش سازمان‌های مردم نهاد در بحث مبارزه با مواد مخدر گفت: عدم آگاهی و ضعف اطلاع رسانی یکی از مهمترین علل اعتیاد در جامعه بوده و در این امر عزم ملی را باید سرلوحه مقابله به این معضل خانمانسوز قرار دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از نافع،سید رسول حسینی درجلسه تخصصی کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان اظهار کرد: ورود مردم در زمینه جلوگیری از مواد مخدر باعث کاهش آسیب های اجتماعی می‌شود.

 

وی تصریح کرد: برای مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزمی جدی هستیم چرا که دستگاه‌های اجرایی به تنهایی نمی‌توانند گره از این مشکل و دغدغه باز کنند.

 

وی ساماندهی و سطح بندی نشدن سمن ها و ارتباط سازمان های اجرایی با سازمان های مردم نهاد را از مشکلات اساسی سمن هادانست، اضافه کرد: در راستای آگاه سازی خانواده‌ها به ویژه قشر جوان و دانشجویان باید کار فرهنگی انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه در راستا جلوگیری از اعتیاد جهاد کشاورزی برای اولین بار در کشور از کشت شاه دانه و خشخاش ممانعت می کند، گفت: همچنین میتوان از ظرفیت خیرین در راستای حمایت و اشتغال زایی بهبود یافتگان استفاده کرد.

 

حسینی با بیان اینکه در مجموع 50 میلیون تومان در اختیار سمن‌های استان قرار گرفته است، تصریح کرد: از مجموع این اعتبارات به تفکیک 17 میلیون تومان در اختیار کمپ‌های ترک اعتیاد و 33 میلیون تومان اعتبار در اختیار سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه فرهنگی و پیشگیری استان همدان قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1372880
ارسال نظر
نظرات