شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1397/03/22 شناسه خبر: 1373314
نماینده مردم قم در مجلس گفت: ۵ سوال از رئیس‌جمهور به قوت خود باقی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماینده مردم قم در مجلس گفت: ۵ سوال از رئیس‌جمهور به قوت خود باقی است. 

 
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۲۲ خرداد) در صحن علنی پارلمان در نطق میان دستور خطاب به سران قوای سه‌گانه، اظهار داشت: این مردم پای انقلاب ایستاده‌اند، ولی عملکرد بد دستگاه‌ها باعث رنجش مردم شده است.

وی افزود: فقر، فساد و تبعیض که مقام معظم رهبری بار‌ها فریاد آن را سر دادند و سران سه قوه را مامور برخورد با آن کردند، اگر امروز سران سه قوه بخواهند گزارش به مردم و رهبری ارائه کنند آیا می‌توانیم با افتخار سرمان را بالا بگیریم که در جهت تحقق فرمایشات رهبری به وظیفه خودمان عمل کرده‌ایم؟ آیا پرونده رضایت‌بخشی در برخورد با فقر، فساد و تبعیض داریم؟

نماینده مردم قم در مجلس خطاب به رئیس جمهور، گفت: امور از دست شما خارج شده، بازار خودرو، بازار ارز، بازار سکه، مشکل اشتغال، موضوع قاچاق رکود و همچنین تشدید تحریم‌ها، مردم را تحت فشار سنگین قرار داده است. اگر برخورد با این موضوعات وظیفه دولت و مجلس نیست، چه کاری از این‌ها مهم‌تر است؟

**آقای روحانی چرا نمایندگان خود را برای پاسخ به مجلس معرفی نمی‌کنید
حجت الاسلام ذوالنور در ادامه نطق خود خطاب به آقای روحانی، اظهار داشت: درباره موسسات مالی حاضر نشدید به قانون اساسی احترام بگذارید. حاضر نشدید به نظرات نمایندگان مردم احترام بگذارید. با فشار، تهدید کردن و با رودربایتسی قرار دادن و انواع راه‌ها نمایندگان را وادار به انصراف کردید. چرا نمی‌گذارید نمایندگان مردم به وظیفه خود عمل کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه ۵ سوال دیگر از رئیس‌جمهور به قوت خود باقی است، ادامه داد: شما شعار قانون اساسی سردادید. الان چند هفته از مهلت قانونی گذشته، در مقابل قانون تمکین نمی‌کنید و نمایندگان خود را برای پاسخ به نمایندگان مجلس معرفی نمی‌کنید.

وی تصریح کرد: امروز نیاز مردم در این ۵ محور است. اگر چه در بحث مؤسسات مالی گفته می‌شود چند میلیون نفر درگیر آن هستند، اما باید بگوییم همه کشور درگیر بحث مؤسسات مالی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه سوال ما این نبود که چرا مشکل این افراد را حل نمی‌کنید، اضافه کرد: سؤال ما این است که چرا بر اثر سوء‌نظارت و عدم انجام وظایف دستگاه‌های نظارتی چنین گردابی برای مردم ایجاد شد که بقیه مردم کشور هم باید تاوان دهند. اینکه از بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان خط اعتباری داده می‌شود که پاسخگوی سوء‌مدیریت دستگاه‌هایی شما باشد از جیب مردم فقیری است که در ماه رمضان سفره افطارشان خالی بود. فکر نکنید مشکل حل شده، ۲۰ هزار میلیارد تومان از جیب این مردم برای جبران خطای دستگاه‌های نظارتی تحت امر شما هزینه شده، با "بک یا اللّه" شب قدر چنین گناهی قابل بخشش و شست‌وشو نیست.

حجت‌الاسلام ذوالنور اظهار داشت: در کنار افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی تا بیش از ۹۰ درصد و افزایش قیمت کالاها، آنچه نمک بر زخم مردم است شعاری است که می‌گوید هنوز ما توانسته‌ایم تورم را تک رقمی نگه داریم.

منبع:تسنیم
http://dana.ir/1373314
ارسال نظر
نظرات