شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:30 منتشر شده در مورخ: 1397/03/23 شناسه خبر: 1373393
در جشن گلریزان رودبارجنوب عنوان شد؛
گلر یزان ریختن گل امید در تابستان گرم برای همنوعان است/ تمامی کمک ها به جرائم غیر عمد تعلق می گیرد
دادستان شهرستان رودبار در جشن گلریزان گفت: تمام کمک‌ها منحصرا به محکومان جرائم غیرعمد تعلق می ‌گیرد و محکومان پرداخت دیه بخشی از دیات با رضایت پاکی کسر و مابقی که مازاد بر توان پرداخت زندانی باشد به عهده کمک‌های مردمی و ستاد دیه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رودبار ما، جشن گلریزان در رودبار جنوب با حضور امام جمعه ،جمعی از مسئولان ،خیرین و مردم در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباس گروهی امام جمعه شهرستان رودبار در ابتدای این جلسه با بیان حدیثی از رسول ‌اکرم(ص) در مورد اجر و پاداش همدردی و مساعدت به نیازمندان مردم با ایمان شهرستان رودبار را به نوع‌دوستی و کمک دعوت کرد.

ابوذر عطاپور فرماندار رودبار جنوب پیش از ظهر امروز در جشن گلریزان شهرستان رودبار جنوب اظهار داشت: مردم عزیز و شریف شهرستان رودبار به خوبی و خون گرمی مشهور‌ هستند.

عطاپور تصریح کرد:گلریزان در واقع ریختن گل زندگی و امید در تابستان گرم و سخت در کنار رنج و سختی و گرفتاری همنوعان است که با ریختن گلی از شاخسار زندگی خود باغ بقا و بهار وصل را به خانواده‌های رنج دیده هدیه می‌کنیم.

وی ادامه داد:در ایام ماه مبارک رمضان سنت زیبا و دیرینه گلریزان و جشن آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به همت ستاد دیه در سراسر کشور برگزار می‌شود که در این راستا بسیاری از زندانیان جرائم غیر عمد به آغوش خانواده باز می‌گردند.

عطاپور خاطرنشان کرد: در این مورد خداوند را سپاسگزاریم که از هرگونه مساعدت برای آزادی هموطنان خود که محکوم به دیه هستند، دریغ نمی ‌‌کنیم.

در ادامه عمرانی دادستان شهرستان رودبار اظهار داشت: تمام کمک‌ها منحصرا به محکومان جرائم غیرعمد تعلق می ‌گیرد و محکومان پرداخت دیه بخشی از دیات با رضایت پاکی کسر و مابقی که مازاد بر توان پرداخت زندانی باشد به عهده کمک‌های مردمی و ستاد دیه است.

‌در ادامه مختاری رئیس دادگستری شهرستان گفت: مساعدت به ستاد دیه به صورت دوسویه دارای اجر و ثواب است از یک سو لبخندی بر لب خانواده‌ زندانی که آزاد می ‌شود، نشانده می ‌شود و از طرفی خسارات وارد به خانواده‌های محروم تا حدی جبران می شود.

انتهای پیام/م

http://dana.ir/1373393
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی