شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 19:29 منتشر شده در مورخ: 1397/03/22 شناسه خبر: 1373400
معاونت نظارت مجلس میزان سفرهای داخلی و خارجی و همچنین بازدیدهای نمایندگان در یکسال اخیر را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  گزارش اقدامات نظارتی مجلس شورای اسلامی در سال دوم دوره دهم پارلمان - از تاریخ 7 خرداد 96 تا 15 اردیبهشت 1397- امروز (سه‌شنبه 22 خرداد) منتشر شد.

در بخشی از این گزارش به سفرها و بازدیدهای کمیسیونهای تخصصی پرداخته شده است.

معاونت نظارت در این قسمت از گزارش خود آورده است:

براساس اطلاعات اخذ شده از کمیسیون‌های تخصصی مجلس مندرج در جدول شمار 19 و نمودار شمار 4 پیوست، در مجموع 113 سفر و بازدید برای نظارت بر اجرای قوانین و پیگیری نزدیک امور صورت پذیرفته است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با 15 سفر و بازدید، بیشترین تعداد را در اجلاسیه دوم دور دهم به خود اختصاص داد است. لازم به ذکر است که در اجلاسیه اول دور دهم در مجموع 97 سفر و بازدید توسط کمیسیونهای تخصصی انجام شده بود.

اگرچه سفرها و بازدیدهای کمیسیونهای تخصصی از مناطق مختلف و بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی از نزدیک، از منظر نظارتی مفید و مؤثر است، لیکن با توجه به زحمات اعضای محترم کمیسیونها برای بازدید از مناطق و صرف وقت و هزینه قابل توجه، به نظر میرسد اینگونه سفرها و بازدیدها با رعایت شرایطی میتواند تأثیر بیشتری در ایفای نقش نظارتی کمیسیونهای تخصصی داشته باشد؛ لذا پیشنهاد می‌گردد:

1 -در انجام سفر و بازدیدها، اولویت و اهداف مورد نظر دقیقاً مشخص شود تا سفر و بازدیدها به صورت هدفمند و با رعایت اولویت انجام گیرد.

2 -ساز و کار اثربخش و مناسبتری برای پیگیری نتایج سفرها طراحی شود تا زمینه بهتری برای رفع بخشی از مشکلات مطروحه در قبل از سفر، بیش از پیش فراهم شود.

منبع: تسنیم
http://dana.ir/1373400
ارسال نظر
نظرات