شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:14 منتشر شده در مورخ: 1397/03/24 شناسه خبر: 1374072
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین:
60 درصد کودکان کار از اتباع بیگانه هستند/ شناسایی 220 کودک کار در سال گذشته
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: سال گذشته در استان قزوین 220 کودک کار و خیابان شناسایی شدند؛ که از این تعداد ۱۲۴ کودک و به عبارتی نزدیک به ۶۰ درصد آنها از اتباع خارجی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهاره رحمانی در گفت‌‌وگو با  صبح قزوین با اشاره به اقدامات بهزیستی استان برای کودکان کار و خیابان اظهار کرد: هم‌اکنون دو مرکز در ارتباط با کودکان کار و خیابان در قزوین فعالیت دارد که شامل یک مرکز شبانه روزی نگهداری از کودکان کار و خیابان و دیگری مرکز روزانه حمایتی و آموزشی از این کودکان است. 


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: مرکز روزانه حمایتی آموزشی از کودکان کار و خیابان در راستای توانمندسازی کودک و خانواده فعالیت می‌کند و مرکز شبانه روزی نیز یک مرکز موقت برای نگهداری کودکانی است که به دلایل مختلفی دارای سرپرست مناسبی نیستند که در نهایت تعیین تکلیف می‌شوند. 

مرکز حمایتی و آموزشی کودکان کار در تاکستان راه‌اندازی می‌شود
این مسئول عنوان کرد: در مراکز نگهداری از کودکان کار و خیابان کلیه خدمات مددکاری، روانپزشکی، پزشکی، بهداشتی، درمانی و حقوقی به کودک ارائه می‌شود و پس از ترخیص از مرکز نیز پیگیری‌ها و بررسی وضعیت کودک به صورت بازه‌ زمانی ماهانه، سه ماهه و شش ماهه همچنان ادامه دارد. 

رحمانی بیان کرد: کنترل و کاهش آسیب‌های ناشی از کار کودک، حمایت از حقوق کودکان، بالا بردن کیفیت زندگی کودکان و سالم سازی محیط زندگی شهرها از جمله اهداف مهم راه‌اندازی این مراکز است. 

وی تصریح کرد: سال گذشته در استان قزوین ۲۲۰ کودک کار و خیابان شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲۴ نفر از آنها و به عبارتی نزدیک به ۶۰ درصد این کودکان اتباع خارجی هستند. 

این مسئول اضافه کرد: شناسایی کودکان کار و خیابان به اشکال مختلفی همچون خود معرفی، شناسایی از طریق تیم‌های سیار و اورژانس اجتماعی ۱۲۳، ارجاع از طریق مراجع انتظامی و قضایی و یا معرفی توسط مردم انجام می‌شود که پس از پذیرش در مراکز حمایتی بهزیستی خدمات مددکاری، بهداشتی و درمانی و سایر خدمات لازم به آنها ارائه می‌شود. 

وی افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته در تلاش هستیم که امسال یک مرکز روزانه حمایتی و آموزشی کودکان کار در شهر تاکستان راه‌اندازی کنیم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: در آیین نامه ساماندهی کودکان کار مصوبه هیئت وزیران، ۱۱ نهاد و ارگان با سازمان بهزیستی در این زمینه همکاری دارند؛ چراکه فعالیت ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار و خیابان فقط مختص بهزیستی نیست. 

وی در پایان گفت: هر یک از سازمان‌ها و نهادهای همکار در بخش توانمندسازی کودکان وظایف جداگانه‌ای دارند به طور مثال نیروی انتظامی، دادگستری، تامین اجتماعی، اداره کار، شهرداری‌ها، فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، کمیته امداد و آموزش و پرورش هر یک وظایفی را برعهده دارند. 


انتهای پیام/

http://dana.ir/1374072
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی