شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 17:01 منتشر شده در مورخ: 1397/03/24 شناسه خبر: 1374343
در این گزارش‌های مذاکرات عَلم با شاه که اتّفاقاً چند روز پیش هم باز یک چیزی از آنجا نقل کردم، محمّدرضا شاه به‌عنوان اعتراض به عَلم می‌گوید آقا، فاصله‌ی بین حقوق کمترین و حقوق بیشترین، صد برابر است؛ این اعتراف محمّدرضا است؛ یعنی فاصله‌ی صد برابر!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شما‌ها که متأسّفانه کتاب [نمی‌خوانید]، خیلی اهل کتاب نیستید؛ بنده کتاب‌خوانم، من خیلی کتاب می‌‎خوانم، دلم می‌خواهد شما بچّه‌ها، جوان‌ها واقعاً کتاب بخوانید؛ در این گزارش‌های مذاکرات عَلم با شاه که اتّفاقاً چند روز پیش هم باز یک چیزی از آنجا نقل کردم، محمّدرضا شاه به‌عنوان اعتراض به عَلم می‌گوید آقا، فاصله‌ی بین حقوق کمترین و حقوق بیشترین، صد برابر است؛ این اعتراف محمّدرضا است؛ یعنی فاصله‌ی صد برابر! امروز مثلاً صحبتِ دوازده برابر و چهارده برابر است که البتّه همین هم خیلی زیاد است، امّا آن‌وقت صد برابر بوده. ما واقعاً یک چیز‌هایی دیدیم که اصلاً قابل توصیف نیست، از وضع مردم و وضع فلاکت و وضع آزادی. (۱۳۹۷/۰۳/۰۷)

۲. محمّدرضای پهلوی از سال ۳۲ تا سال ۵۷ یعنی ۲۵ سال، مطیع محض این‌ها بود. بارهاوبار‌ها رفتاری با او کردند که شما خاطرات عَلَم را که ملاحظه کنید، [می‌بینید]شاه در ملاقات با رفیق نزدیکش عَلَم -البتّه جرئت نمی‌کند در بیرون و علنی این حرف را بزند یا به خود آمریکایی‌ها بگوید- بنا می‌کند از آمریکایی‌ها شکایت کردن که این کار را کردند، آن کار را کردند؛ لکن در نهایت، تسلیم آن‌ها است. (۱۳۹۷/۰۳/۰۲)

 

منبع: فردا

انتهای پیام/

http://dana.ir/1374343
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی