شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:06 منتشر شده در مورخ: 1397/03/24 شناسه خبر: 1374364
دبیر ستاد برگزاری نماز عیدفطر:
نماز عید در مسجدالنبی قزوین برگزار می‌شود/ بهتر است نماز به‌صورت متمرکز برگزار شود
دبیر ستاد برگزاری نماز عیدفطر گفت: با توجه به تاکیدی که بر روی یکپارچگی و وحدت وجود دارد، بهتر است نماز به صورت متمرکز برگزار شود اما منعی هم برای برگزاری نماز در مساجد وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی شفیعی در گفت‌وگو با صبح قزوین با بیان اینکه رویکرد کلی برگزاری نماز به صورت یکپارچه است، اظهار کرد: این رویکرد و تاکید به معنای آن نیست که در مسجد دیگری نماز نباید برگزار شود و منعی برای این موضوع وجود ندارد.


وی افزود: مساجد نسبت به برگزاری نماز عید فطر در مسجد خود اختیار دارند، اما فتوای مقام معظم رهبری این است که تا حد امکان نماز به صورت یکپارچه در هر شهر و به امامت نمایندگی ولی فقیه در آن شهر برگزار شود. 

مسئول ستاد نماز جمعه قزوین با بیان اینکه طبق نظر برخی مراجع برگزاری پراکنده نماز جایز نیست، تاکید کرد: با توجه به تاکیدی که بر روی یکپارچگی و وحدت وجود دارد، بهتر است نماز به صورت متمرکز برگزار شود اما منعی هم برای برگزاری نماز در مساجد وجود ندارد. 

نماز عیدفطر ساعت 7 صبح برگزار می‌شود
شفیعی در پاسخ به اینکه چند مسجد نماز عید فطر را برگزار می‌کنند، عنوان کرد: تعداد مساجد برگزار کننده نماز مشخص نیست و به تصمیم خود مساجد بستگی دارد.

وی تصریح کرد: نماز محوری شهر قزوین در مسجدالنبی به امامت آیت‌الله عابدینی برگزار می‌شود، این مراسم از ساعت 7 صبح شروع می‌شود و با هماهنگی‌های انجام شده مردم می‌توانند از معابر و خیابان‌های اصلی شهر به صورت رایگان به سمت محل برگزاری نماز بروند.

دبیر ستاد برگزاری نماز عیدفطر ابراز کرد: با هماهنگی‌های انجام شده خیابان امام خمینی (ره) برای پارک ماشین‌های شهروندان در نظر گرفته شده، هماهنگی‌های لازم با اتوبوسرانی و راهنمایی رانندگی نیز انجام شده تا یک نماز عید با شکوه به امامت آیت‌الله عابدینی داشته‌باشیم. 

شفیعی با اشاره به اینکه تبلیغات صدا و سیما برای برگزاری نمازعید شروع شده‌است، عنوان کرد: تبلیغات شهری و محیطی نیز برنامه‌ریزی شده و انجام خواهدشد تا مردم به صورت یکپارچه و با شکوه در نماز عید فطر شرکت کنند.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1374364
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی