شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:27 منتشر شده در مورخ: 1397/03/24 شناسه خبر: 1374367
منابع یمنی از موفقیت نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در هدف قرار دادن سه مزدور ارتش سعودی خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از المسیره، تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن سه مزدور ارتش سعودی را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر یک منبع نظامی یمنی آمار تلفات متجاوزان سعودی و مزدورانشان در ماه گذشته میلادی را اعلام کرد.

به گفته وی، در جبهه‌های مختلف یمن در ماه گذشته میلادی بیش از ۴۵۰ مزدور سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

شلیک موشک بالستیک به مقر فرماندهی عربستان در عسیر

المسیره از موفقیت یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در هدف قرار دادن مقر فرماندهی متجاوزان سعودی در عسیر با موشک بالستیک بدر ۱ خبر داد.

انتقاد شدید استاندار لحج از امارات

شیخ احمد حمود جریب الصبیحی استاندار لحج یمن از آن دسته از شهروندان جنوب یمن که فریب اشغالگران اماراتی را خورده و در عملیات متجاوزان برای اشغال الحدیده مشارکت داده شده‌اند، خواست با پایان دادن به حضور خود در این درگیری‌ها که به نفع مردم جنوب یمن نیست، عدن را از لوث اشغالگران اماراتی پاکسازی کنند.

جریب خاطر نشان کرد نیرو‌های جنوبی آموزش دیده شده توسط امارات در نبرد‌های ساحل غربی اشتباهی تاریخی است که جنوبی‌ها خطرات آن بر آینده جنوب را درک نمی‌کنند.

وی تاکید کرد ائتلاف متجاوزان به سرکردگی سعودی و امارات، جنوبی‌ها را در جبهه‌های ساحل غربی، مندبه، عسیر، جیزان و نجران وارد کرده و از وخامت اوضاع معیشتی آن‌ها و نیازشان به یک منبع درآمدی سوء استفاده کرده و آن‌ها را در نبرد‌های مرگ در شمال برای حذف هدفمندشان وارد کرده‌اند.

وی افزود سعودی و اماراتی از مردم جنوب یمن برای تحقق اهدافشان در شمال به عنوان ابزاری ارزان سوء استفاده می‌کنند و بهترین دلیل در این زمینه، رفتار امارات با مجروحان مزدورشان در ساحل غربی است که تا کنون صد‌ها جسد از جنوبی‌ها در نبرد ساحل غربی و جبهه‌های آن سوی مرز‌ها به حال خود رها شده‌اند.

جریب همچنین تاکید کرد امارات با اسیران جنوب به عنوان ابزار‌هایی که تاریخ مصرف آن‌ها گذشته رفتار می‌کند و برای شکست هرگونه تلاش برای آزادی آن‌ها تلاش می‌کند.

وی خطاب به جنوبی‌ها گفت:‌ای مردم جنوب، اشغالگران شما را در کوره‌های مرگ وارد می‌کنند چرا که ارزشی برای شما قائل نیستند، پیش از آنکه بندر الحدیده را آزاد کنید، بندر بین المللی عدن را که بیش از دو سال است در اشغال اماراتی‌هاست، آزاد کنند، این ننگ است که شما پرچم‌های جنوب را در جبهه‌های الحدیده به اهتزاز درآورده‌اید در حالی که جنوب از سوی استعمارگران جدید اشغال شده است.

وی از فرماندهان نیرو‌های جنوبی شرکت کننده در نبرد‌های شمال خواست در محاسبات اشتباه خود بازنگری کنند.

http://dana.ir/1374367
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی