شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 08:14 منتشر شده در مورخ: 1393/06/12 شناسه خبر: 137467
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا:
تحت هر شرایطی با مهندسین بسیجی همکاری می کنیم /یک هشتم گلخانه های کشور در شهرستان پیشوا است
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا گفت: برای تحقق دو هدف بهره وری در مصرف آب و تبدیل واحد های سنتی به صنعتی از مهندسین بسیجی طلب استمداد داریم و ما آمادگی داریم تحت هر شرایطی با این عزیزان همکاری کنیم تا بتوانیم این دو هدف را محقق کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از پایگاه خبری ندای پیشوا ناصر فراهانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در مراسم افتتاحیه اردوهای جهادی سه روز متخصصین بسیج کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان پیشوا گفت: در خصوص مزیت و امتیاز کشاورزی و زمین های شهرستان پیشوا همین بس که این شهرستان جزو مُلک ری است و همین اراضی مرغوب مورد طمع دشمنان اسلام قرار گرفت و باعث شد امام حسین (علیه السلام) را به شهادت رساندند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا با بیان این که کشاورزی ریشه در اعتقاد و مذهب ما دارد تصریح کرد: اولین چیزی که کشاورزان و دامداران به آن توجه دارند بحث اعتقادی و مذهبی است ولی بُعد اقتصادی آن نیز مورد توجه است و از کشاورزی و دامداری هدفی را دنبال می کنند و ضمن این که به کشور خود خدمت می کنند، درآمدی را هم کسب کنند.

وی افزود: چیزی که ما امروز در جهاد کشاورزی هدف گذاری و برنامه ریزی می کنیم همان چیزی است که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان کردند.

فراهانی با تاکید بر این که بهره وری در مصرف آب و تبدیل واحد های سنتی به صنعتی دو هدفی است که جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا ترویج و تبلیغ می کند، افزود: برای تحقق این دو هدف از مهندسین بسیجی طلب استمداد داریم و ما آمادگی داریم تحت هر شرایطی با این عزیزان همکاری کنیم تا بتوانیم این دو هدف را محقق کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا با بیان این که در شهرستان پیشوا سالیانه شاهد نزدیک به ۱/۵ تا ۲ متر اُفت آب زیر زمینی هستیم اظهار داشت: بدلیل پایین بودن میزان بارش ها، مصرف بی رویه آب، برداشت های بی رویه از سفره های آب زیر زمینی، چاه های غیرمجاز و همچنین مصرف غیر بهینه آب در بخش کشاورزی، هر روز با افت آب های زیرزمین مواجه هستیم.

وی افزود: اگر فکر اساسی راجع به این قضیه نشود و کشاورزان به سمت استفاده از روش های نوین آبیاری روی نیاورند، در آینده نه چندان دور با مشکل بزرگی مواجه هستیم.

این مسئول با بیان این که شهرستان پیشوا یکی از قطب های مهم کشاورزی در استان تهران است اظهار داشت: در حال حاضر از حدود ۱۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی در سطح شهرستان پیشوا، ۱۲ هکتار آن کشت می شود و چیزی بالغ بر ۶ تا ۶۵۰۰ هکتار آن غلات کشت می شود.

تحت هر شرایطی با مهندسین بسیجی همکاری می کنیم/شهرستان پیشوا قطب گلخانه ای کشور

فراهانی شهرستان پیشوا را قطب گلخانه ای استان و کشور دانست و افزود: در سطح کشور نزدیک به هشت هزار هکتار سطح گلخانه ای داریم که معادل یک هشتم آن یعنی هزار هکتار در شهرستان پیشوا است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در ادامه سخنان خود با بیان این که مبارزه با علف هرز در محصولات زراعی و گندم و جو تا ۲۵ درصد موجب افزایش تولید می شود; بذر خوب، به موقع آب دادن، سمپاشی به موقع، به موقع کود دادن و مبارزه با علف هرز را از مواردی دانست که موجب افزایش محصولات کشاورزی و غلات می شود.

انتهای پیام/ص

http://dana.ir/137467
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی