شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1397/04/04 شناسه خبر: 1378540
انقلاب اسلامی ایران موجب بیداری بسیاری از ملل آزادی خواه جهان شد/ امام با عنصر مصلحت و دفاع از دین قدم به میدان گذاشت
یکی از فرماندهان و یادگاران دوران دفاع مقدس گفت: جمهوری اسلامی ایران، قدرت برتر دنیا است چرا که منافع ملی ما دفاع از ارزش ها و آرمان هاست و با شعار دین در هشت سال دفاع مقدس موفق شدیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، سردار عبدالله ویسی از فرماندهان و یادگاران دوران دفاع مقدس صبح امروز در یادواره شهدای دهه ی ۸۰ و ۹۰ لشکر عملیاتی بیت المقدس کردستان که در مهدیه سنندج برگزار شد اظهار کرد: دفاع مقدس جزیی از هویت تک تک ماست که باید در پاسداری از آن کوشا باشیم.پذیرش قطعنامه از سوی امام راحل تمام معادلات سیاسی و نظامی جهان استکبار را برهم زد.

 

وی گفت: شهدا اقتدار کشور، هادیان جامعه و شخصیت هایی هستند که خداوند به آنها حیات جاوید داده و باید در محافل ، آنها را درک و فهم کرد جرا که شهیدان حاضر و ناظر هستند و خداوند عینا در قرآن کریم به جایگاه آنها اشاره کرده است .

 

 

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی را بر مبنای قرآن کریم راه انداخت، افزود: مردم ما به پشتوانه قرآن کریم به این حرکت امام اعتماد کردند و برای حفظ آب و خاک خود از جان و مال خود مایه گذاشتند.

 

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی امام از تشکیل جمهوری اسلامی ایران ایجاد جنبش بیداری اسلامی در تمامی دنیا بود که از همه جای جهان مسلمانان به این دین افزوده می‌شوند.

 

 


وی افزود: اسلام دین عقلانیت است و همه ما در ابعاد مختلف باید به دنبال پیدا کردن ارزش های اسلامی بوده و در راستای احیای دستورات الهی حرکت کنیم و همواره امام راحل (ره) و شهدای ما برای دفاع از اسلام اینطور جانانه تلاش کردند.

 

 

به گفته ی وی، نسل امروز تشنه شنیدن و دیدن حقایق دوران دفاع مقدس است و وظیفه ما بیان همه ایثارگری های این دوران به خصوص برای نسل جوان جامعه است.

 

 

سردار ویسی با بیا اینکه انقلاب اسلامی ایران موجب بیداری بسیاری از ملل آزادی خواه جهان شد ادامه داد: استقرار حکومت اسلامی ایران نسیمی از اسلام پیامبر (ص) را در جهان متبلور کرد و لذا اهمیت انقلاب اسلامی بسیار بیشتر از حد تصورات موجود است.

 

 

وی تاکید کرد:  انقلاب اسلامی ایران را با توجه به استقرار حکومتی با شاخص‌های الهی و با رهبری یک رهبر کاریزماتیک و فرهیخته می توان در طول تاریخ بی نظیر دانست.

 

 

این رزمنده جبهه و جنگ با تاکید بر نصب العین قرار دادن جمله امام راحل که « نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد»، اظهار داشت: تاکید بنیانگذار انقلاب اسلامی بر حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است که باید مورد توجه همه گروه‌ها قرار گیرد.

 

 

وی با  اشاره به اینکه امام خمینی(ره) اسلام را به عنوان یک مکتب راهبردی و کاربردی در جامعه مطرح و عملی کرد، اضافه کرد : امام خمینی(ره) به دنبال ایجاد موج بیداری اسلامی در دیگر کشورها بود تا الگوی کامل و جامع به جامعه بشری معرفی کند.

 

 

سردار ویسی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با عنصر مصلحت و دفاع از اسلام قدم به میدان گذاشت، گفت: باید ادامه دهنده ی راه شهیدانی باشیم که با جانفشانی های خود مسیر بزرگ منشی ها را به ما آموزش دادند.

 

در ادامه سرهنگ اسماعیلی معاون هماهنگ کننده لشکر ۲۲ عملیاتی بیت المقدس اظهار کرد: حضور محافل و مراسم شهدا، باعث رونق و جلا بخشیدن به جان و کارمان خواهد شد.

 


ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی نسل جوان با اسطوره‌های دفاع مقدس، تقویت هویت اعتقادی در نسل جوان، بیمه کردن جامعه با برگزاری یادواره‌ها، ترویج روحیه ایثار و فداکاری و مقاومت و جامعه عمل پوشاندن به فرمان فرماندهی کل قوا که فرمودند زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، از جمله اهداف برگزاری این یادواره به شمار می‌رود.

 

 

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده های شهدای دهه 80 و 90 لشکر عملیاتی 22 بیت المقدس استان کردستان تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1378540
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی