شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 17:02 منتشر شده در مورخ: 1397/04/06 شناسه خبر: 1379453
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان درششم تیرماه 97:
کشفیات سیگار و دام  قاچاق و دستگیری سارق توسط ناجا در استان همدان
مجموعه اخبار نیروی انتظامی استان همدان که شامل، کشف سیگار قاچاق در فامنین، دستگیری 3 سارق، در رزن، دستگیری 9 سارق وکشف دام قاچاق در شهرستان ملایربوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، فرمانده انتظامی شهرستان "فامنین"، از کشف 2 هزار نخ سیگار قاچاق در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ "علی حسن حیدری"، در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، در بازدید از یک واحد صنفی 2 هزار نخ سیگار قاچاق به ارزش 20 میلیون ریال کشف کردند.

وی یادآور شد: در این رابطه یک  واحد صنفی پلمپ و یک نفر متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فامنین با اشاره به نامگذاری امسال به سال "حمایت از کالای ایرانی " توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی گفت:  پلیس با اقتدار کامل در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در چهارچوب قانون به منظور تحقق شعار سال و تامین سلامت و امنیت شهروندان، با قانون شکنان قاطع و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

دستگیری 3 سارق، در رزن

فرمانده انتظامی شهرستان "رزن"، از دستگیری 3 سارق موتور سیکلت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "محمد باقر سلگی"، در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبر مبنی بر فعالیت سارقان موتور سیکلت در سطح شهرستان، مراتب در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات گسترده، رصد اطلاعاتی و کنترل مجرمان حرفه ای باند سارقان موتور سیکلت شناسایی و در یک اقدم غافلگیرانه 3نفر متهم دستگیر و در بازرسی از منزل و مخفیگاه آنان تعداد 3 دستگاه موتور سیکلت مسروقه، 3 دستگاه موتور تریل قاچاق و تعداد زیادی اموال مسروقه از قبیل علایم جاده ای ،ترانس برق ،دستگاه جوش و… کشف شد.

سرهنگ سلگی بیان کرد: متهمان در بازجویی های فنی و تخصصی به جرم خود اعتراف و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

 فرمانده انتظامی شهرستان رزن در پایان، با اشاره به این که سارقان با شگردهای مختلف از جمله وسایل نقلیه سرقتی و فاقد مشخصات فنی اقدام به اعمال مجرمانه می کنند از مردم خواست موارد مشکوک  را از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری 9 سارق، در شهرستان ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان "ملایر"، از دستگیری 9 سارق و کشف 4 دستگاه خودروی مسروقه در این شهرستان خبر داد.

 سرهنگ پاسدار "داود علی بخشی"، در تشریح این خبر  گفت: در راستای مبارزه با مجرمان و سارقان خودرو در نقاط مختلف و از پیش تعیین شده در شهرستان ملایر با اجرای طرح مهار، تعداد 4 دستگاه خودرو شامل 2 دستگاه پراید و یک دستگاه وانت و یک دستگاه خودروی نیسان قبل از خروج از شهرستان، توسط ماموران کشف شد.

وی افزود: در همین راستا با اجرای شش طرح ضربتی و غافلگیرانه ی دیگر و اعزام گشت های هدفمند، 3 نفر سارق کنتور گاز و لوازم فنی مربوطه، 3 نفر سارق مغازه، 2 نفر سارق لوازم و قطعات خودرو و یک نفر سارق انبار شناسائی، دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

 رئیس پلیس ملایر در پایان گفت: در صورت عدم رعایت توصیه های انتظامی اجتماعی پلیس و وقوع سرقت ، شهروندان ملایری حتماً موارد ذیل را در دستور کار قرار دهند.

بلافاصله پس از اطلاع از وقوع سرقت مراتب را به پلیس 110 گزارش دهند.
پس از وقوع سرقت از دادن هر گونه اطلاعات و ارائه وضعیت به افراد ناشناس خودداری کرده و خونسرد باشید.
قبل از حضور ماموران از به هم زدن صحنه اعم از جابجائی اشیاء و دست زدن به آن ها یا رفت و آمد بی مورد بپرهیزید.
چنانچه سرقت در اثر شکستن شیشه در و پنجره صورت گرفته از جمع آوری خرده شیشه ها خودداری کنند.
از دست زدن به کلید برق، میزهای شیشه ای، گوشی تلفن، دستگیره در و یخچال ، ظروف و .... در محل وقوع سرقت که موجب از بین رفتن آثار انگشت بر جای مانده بر آن ها می شود خودداری کنند.
از دست زدن و جابجائی اشیاء بجای مانده از سارقان (قیچی، چاقو، دکمه لباس و ...) که از ادله ارتکاب جرم محسوب و حاوی مطالب مهم برای کشف می باشد خودداری و به اظهار نظر افراد غیر مسئول توجه نکنند.
پس از بازدید مسئولان از صحنه و جمع آوری ادله جرم ، لوازم، آمار و مشخصات دقیق وسائل و اشیاء قیمتی را با تنظیم لیستی در شکایت خود منعکس کنند.
بدون دلایل کافی افراد بی گناه را متهم نکنند چرا که موجب هتک حرمت و ایجاد کینه های نهفته خواهد شد؛ بنابر این پس از اطمینان کامل و با دلایل کافی و قطعی به اعلام مظنونیت اقدام کنند.

کشف دام قاچاق در ملایر

فرمانده انتظامی شهرستان "ملایر"، از کشف 70 راس گوسفند بدون مجوز قانونی دراین شهرستان خبر داد.

 سرهنگ پاسدار "داود علی بخشی"، در تشریح این خبر  گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با ایجاد ایست و بازرسی به کنترل محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان پرداختند.

وی افزود: ماموران به یک دستگاه کامیون مشکوک که در بازرسی از آن، تعداد 70 راس گوسفند فاقد مجوز دامپزشکی به ارزش یک میلیارد ریال کشف و یک نفر متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس ملایر در پایان با بیان این که پلیس با هر گونه فعالیت غیر قانونی توسط افراد فرصت طلب قاطعانه برخورد خواهد کرد گفت: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک با پلیس 110 تماس بگیرند.. 


انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1379453
ارسال نظر
نظرات