شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:55 منتشر شده در مورخ: 1397/04/11 شناسه خبر: 1381244
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی خبر داد؛
معدوم‌سازی بیش از ۸۰ تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در ماه مبارک رمضان/ ۳۸ متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند
مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی از معدوم سازی بیش از ۸۰ هزار کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در جریان طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه دامپزشکی در ایام مبارک ماه رمضان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، امیرحسین بهداد صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: به منظور تأمین بهداشت فرآورده‌های خام دامی در ماه مبارک رمضان، طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی با ساماندهی و استقرار 44 اکیپ ثابت و 46 اکیپ سیار متشکل از بازرسان بهداشتی اداره کل دامپزشکی در سطح استان از 27 اردیبهشت ماه سال 1397 به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: همانند سال گذشته اداره کل دامپزشکی استان، کلیه مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی از قبیل قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده های خام دامی، کشتارگاه‌‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، کارگاه‌های فرآوری و بسته بندی فرآورده‌‌های خام دامی در تمام نقاط سطح استان را به طور مداوم تحت بازدید و نظارت ویژه قرار داد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: کارشناسان این اداره کل در رمضان سال 1397 مقدار 80 هزار و 200 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف انسانی را کشف و ضبط نمودند که با دستور مقام محترم قضایی معدوم  گردید.

وی ادامه داد: پیرو بازرسی‌های صورت گرفته 38 متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی گردیدند که تا کنون منجر به پلمب یک مرکز عرضه متخلف شده است.

بهداد متذکر شد: مردم عزیز فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را ضمن دقت در تاریخ تولید درج شده بر روی محصولات بسته بندی و همچنین توجه مهر دامپزشکی، از مراکز مجاز و تحت نظارت این اداره کل تهیه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق شماره تلفن گویای 1512 اطلاع دهند تا برخورد قانونی و لازم با متخلفین بهداشتی صورت پذیرد.

انتهای پیام/

 
 
  •  

 

http://dana.ir/1381244
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی