شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1397/04/12 شناسه خبر: 1381703
بلبشو قیمت ها در بازار همدان
قیمت بیشتر برندهای محصولات نسبت به ابتدای سال و حتی چند روز گذشته تغییر کرده است و بین سه تا چهار درصد گران تر شده است وکمتر برندی است که نسبت به ماه گذشته بدون تغییر مانده باشد و می توان گفت افزایش و صعود قیمت ها لحظه ای است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از نافع، این روزها با اندک دقتی در سبد خانوارهای همدانی و سری به کوچه و خیابان سبدهای خریدی را می بینیم که کوچک و کوچکتر شده اند و هر خانواده سعی کرده مایحتاج ضروری را تهیه کند.

 

با ورود به بازار میوه و خشکبار همدان متوجه تغییر قیمت ها به طور باور نکردنی می شویم ، میوه ها و اقلام ضروری یا در بازار نیستند و یا با قیمت بالا عرضه می شوند.

 

افزایش قیمت دلار و طلا پای ثبات را از بازارها بریده و پای صحبت چه خریدار و چه فروشنده که می نشینی هر کدام دلایل خاص خود را دارند ، یکی از فروشندگان همدانی که در خیابان اکباتان مستقر بود به خبرنگار ما گفت: فروش مواد خوراکی و مایحتاج نسبت به مغازه هایی که لباس و کفش و ...دارند بهتر است چرا که مردم مجبورند استفاده کنند اما مغازه هایی مثل ما حتی در یک هفته شده است که فروش یک جنس کوچک را نداشتیم و بازار به کلی تعطیل است .

 

وی با اشاره به اینکه برخی لوازم خانگی در بازار موجود نیست گفت: البته برخی از فروشندگان از این موقعیت استفاده می کنند و کالاهایی را که دارند به بازار عرضه نمی کنند و باعث ملتهب شدن بازار می شوند .

 

با سری به کلی فروشی های خیابان باباطاهر همدان متوجه می شوی که بازار تا چه حد ملتهب است ، راسته ای از همدان که هیچ گاه خریداری را نمی دیدی که با جنس دانه ای از این محل عبور کند و مخصوص خریدهای کلی و باکسی بود حالا هر کدام را با یک جنس در حال خرید از مغازه ها می بینی ، یکی از فروشندگان در این راسته به خبرنگار ما گفت: به خاطر کسادی و راکد بودن بازار مجبور به فروش تکی اجناس خود هستیم چرا که کمتر کسی پیش می آید کلی خرید کند مگر اینکه چندین خانواده باشند که جینی و کلی خرید کنند .

 

در این خصوص با رئیس اتحادیه مرغ و گوشت قرمز در همدان به گفتگو پرداختیم.

 

جواد عاشوری به خبرنگارنافع گفت: در زمینه گوشت مرغ و بوقلمون و گوشت سفید در سطح استان مشکل خاصی نداریم و به مقدار و اندازه مورد نیاز در بازار موجود است.

 

وی ادامه داد: رشد دو تا سه درصدی قیمت گوشت سفید را در روزهای اخیر داشتیم و خریدار و فروشنده نسبتا راضی هستند و از طرف دیگر به علت افزایش قیمت گوشت قرمز مردم توان خرید آن را ندارند و سعی می کنند جایگزین کنند و از گوشت مرغ و بوقلمون استفاده کنند .

 

اکبر جمعه رئیس اتحادیه گوشت قرمز در همدان گفت: به علت کمبود دام قیمت و عرضه گوشت قرمز کمی در بازار متلاطم بود اما به حال ثبات برگشته و در بحث عرضه و تقاضا مشکلی نداریم اما رشد قیمت آن باعث شده است که مردم توان خرید نداشته باشند و فروشندگان با کمبود مشتری مواجه هستند و به طوری می توان گفت بازار راکد است.

 

وی بیان داشت: ساختار الگوی مصرف و استفاده از غذاهای جایگزین و قیمت بالای گوشت قرمز باعث شده است که مردم کمتر استفاده کنندو عرضه کنندگان نیز با مشکل مواجه هستند .


انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1381703
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی