شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:56 منتشر شده در مورخ: 1397/04/12 شناسه خبر: 1381801
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی:
خبر شیوع بیماری تب برفکی در برخی شهرستان‌ها کذب است/ تمامی دام‌های واکسیناسیون شده در برابر ویروس ایمن هستند
بهداد با تکذیب خبر جولان تب برفکی در برخی شهرستان‌های استان من جمله سراب، عنوان کرد هیچ مستندی مبنی بر اتلاف دام‌ها در اثر این بیماری ارائه نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج ، امیرحسین بهداد با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر جولان بیماری تب برفکی در سراب از زبان یکی از مسئولان، ابراز داشت: تب برفکی از بیماری‌های بومی آذربایجان‌شرقی است اما خوشبختانه با تزریق به‌موقع واکسن از شیوع آن جلوگیری کردیم و در حال حاضر مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

وی خاطرنشان ساخت: بنابه گفته‌ی مسئول اداره‌کل دامپزشکی شهرستان سراب یکی از روستائیان مدعی شده در اثر بیماری تب برفکی 20 رأس از دام خود را از دست داده اما در مراجعه کارشناسان هیچ لاشه‌ای ارائه نمی‌‌کند و محل رهاسازی آن‌ها را نیز اعلام نمی‌نماید.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه جولان تب برفکی در شهرستان‌های استان ادعایی بیش نیست و با مستندات همخوانی ندارد، تصریح کرد: حتی در شهرستان سراب فردی که چنین ادعایی را مطرح کرده، چندین ماه قبل هنگام مراجعه ماموران اداره جهت واکسیناسیون دام‌ها ممانعت به عمل آورده است و در چنین شرایطی شخصِ دامدار مقصر شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1381801
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی