شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 20:32 منتشر شده در مورخ: 1397/04/12 شناسه خبر: 1381840
در راستای پیشگیری از وقوع جرم برگزارشد:
نشست هم اندیشی مسئولان قضایی و انتظامی با شوراها و معتمدین محلی در شهرستان لنده+تصاویر
نشست هم اندیشی و همفکری جهت پیشگیری از وقوع جرم با حضور مقامات قضایی و انتظامی و شوراهای اسلامی شهر وروستاها و معتمدین محلی در لنده برگزارشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرلنده، امروز و با هدف پیشگیری از وقوع جرم و کاهش میزان پرونده های دعاوی خانوادگی نشست هم اندیشی و همفکری با معتمدین، ریشسفیدان و متنفذین به خصوص شوراهای اسلامی شهر و روستاها، امام جمعه موقت شهرستان، رئیس دادگستری، فرماندار، بخشداران مرکزی و موگرمون، فرمانده انتظامی و پلیس های تخصصی در محل نمازخانه فرماندهی انتظامی شهرستان لنده برگزارشد.

 

 

در این نشست ابتدا سرهنگ شمس اله قرائتی با ارائه گزارشی از تلاش ها و زحمات شبانه روزی کارکنان ناجا در شهرستان لنده گفت: آنچه نیاز امروز جامعه است امنیت فراگیر در بخش های مختلف جامعه در جهت رسیدن به توسعه پایدار است.

وی افزود: برای کاهش جرائم در سطح شهرستان نیازمند آگاهی بخشی به مردم در ابعاد مختلف در جامعه هستیم که شوراها و ریش سفیدان محلی بهترین فرصت برای این حرکت هستند.

فرمانده منطقه انتظامی شهرستان لنده تصریح کرد: حمایت های خوب دستگاه قضایی از نیروی انتظامی واستفاده از ظرفیت معتمدین باعث شده است تا در بیشتر مسائل بتوانیم به بهترین نتایج برسیم.

 

 

در ادامه نیز دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده، با اشاره به نقش کم نظیر شوراها به خصوص ریش سفیدان و معتمدین محلی در رفع تعارضات و مشکلات درون طایفه ای گفت: معتمدین و رئیش سفیدان سرمایه های بی بدیل جامعه هستند که باید از این ظرفیت عظیم در جهت رفع کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی از آنان استفاده کرد.

وی افزود: برخی از افراد سرشناس به عنوان یک سرمایه اجتماعی معرفی می شوند که اعتماد و انسجام این افراد می تواند در جهت رفع مشکلات و توسعه فراگیر جامعه نقش اساسی داشته باشد.

 

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: دگرگونی در این سرمایه ها و چالش های موجود در جامعه باعث شده است تا خیلی از مشکلات جامعه دوچندان شود و متاسفانه امروز این ناهنجاری باعث از بین رفتن حرمت بزرگان در بین نسل جوان شده است.

وی تاکیدکرد: طلاق ها و اجازه ندادن برخی ها از فرزندان در امورات و نداشتن تجارب کافی باعث شده است که این آسیب اجتماعی دوچندان شود.

کریمی نژاد اظهارکرد: نباید مسولان به گونه ای رفتار کنند که حقوق مردم نادیده گرفته شود باید بدانیم که حقوق شهروندی باید از سوی مردم و مسئولان رعایت شود.

وی در خصوص آسیب های شهرستان لنده گفت: مهمترین آسیب های شهرستان لنده نزاع، سرقت، شعارنویسی، تخریب در فضای مجازی، توهین وافترا، بیکاری، خودکشی و اعتیاد می باشد که نیازمند یک عزم عمومی است.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: تلاش های خوب دادگستری و نیروی انتظامی در یکسال گذشته باعث شد تا به بهترین شکل بتوانیم جز بهترین شهرستان های امن کشور قرار بگیریم.

 

 

وی خاطر نشان کرد: شناخت زوجین از همدیگر و بیکاری از علل موثر در طلاق است که لازم است خانواده ها در این خصوص بهتر تصمیم گیری نمایند.

کریمی نژاد گفت: اعتیاد در خانواده ها از چالش های مهم در جامعه است که خود این موضوع زمینه ساز طلاق در جامعه است.

وی تاکیدکرد: شوراهای حل اختلاف نقش مهمی در کاهش اختلافات و چالش های اجتماعی به خصوص طلاق دارند و باید از این ظرفیت استفاده کنند.

فرماندار شهرستان لنده گفت: در مصرف آب برخی ها نسبت به سایر شهروندان بی تفاوت هستند چرا که بیش از٢٠٠درخت را با آب شرب آبیاری می کنند.

 

 

عبداله سعادتیان رئیس دادگستری شهرستان لنده، ضمن قدردانی از حضور شوراها و معتمدین گفت: معتمدین وشوراها هر کدام می توانند در کاهش میزان مراجعات دعاوی خانوادگی و مسائل مربوط به نزاع های دست جمعی به دادسرها مثمرثمر باشند.

وی افزود: مجرمان همیشه جاهای امن را برای انجام اعمال مجرمانه استفاده می کنند و باید به بهترین شکل ممکن مراقبت کنیم.

رئیس دادگستری شهرستان لنده تاکیدکرد: شوراها و دهیاران وظیفه دارند طبق قانون اگر مشکلی در حوزه های مختلف به خصوص نا امنی ایجاد شد فوراً مراجع انتظامی و قضایی را مطلع سازند.

سعادتیان خاطر نشان کرد: اگر شوراها و دهیاران و مردم وظایف خود را به درستی انجام دهند شاهد کاهش جرائم خواهیم بود.

وی تاکیدکرد: سفارش به اصلاح ذات البین از مهمترین نیازهای مردم است که این رسالت بر دوش مردم و بزرگان و ریش سفیدان و متنفذین است.

رئیس دادگستری شهرستان لنده خاطرنشان کرد: اگر بین دو زوج و دعاوی خانوادگی اصلاح شود شاهد رفع بیشتر مشکلات در ادامه زندگی آنان خواهیم بود.

 

 

وی به نقش بزرگان در رفع مشکلات اشاره کرد وگفت:  متاسفانه در برخی جرایم در حال کاهش سن مجرمان هستیم که به تبع ناشی از شبکه های اجتماعی است.

سعادتیان در خصوص رسیدگی به مشکلات مردم گفت: چند نرخی  بودن در سطح بازار و آلودگی های صوتی از مهمترین مواردی است که باید توسط شهردای و اتاق اصناف ساماندهی شوند.

 

 

در ادامه نیز مسئولان به سئوالات حاضرین در قالب مسائل قضایی و انتظامی پاسخ گفتند.

انتهای پیام

 

http://dana.ir/1381840
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی