شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 21:46 منتشر شده در مورخ: 1397/04/13 شناسه خبر: 1382297
برگزاری نشست استانی حلقات صالحین برتردرگچساران+تصاویر
نشست فصلی سرگروه های حلقات صالحین الگو "طرح لبیک یا خامنه ای" با حضور 6ناحیه مقاومت بسیج نواحی گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد در گچساران برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب جنوب،نشست فصلی سرگروه های حلقات صالحین الگو "طرح لبیک یا خامنه ای"نواحی مقاومت بسیج گچساران،دهدشت،باشت،چرام،لنده،بهمئی با حضور نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد،فرمانده سپاه فتح استان،نماینده ولی فقیه درسپاه فتح،ائمه جماعات استان و فرماندهان نواحی در حسینیه ثارالله کانون جوانان بسیج گچساران برگزار شد.

سردار یدالله بوعلی،فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این نشت اظهارکرد:اگر در حلقات الگوی شجره طیبه صالحین بتوانیم کار موفقی انجام بدهیم که اثرگذار باشد این کار می تواند در سطح استان تعمیم داده شود ،چرا که همواره و همیشه این کارهای الگو است که باعث می شود دیگران را تشویق کند تا به نوعی سمت این امور حرکت کنند.

وی افزود:بنابراین جایگاه حلقات الگو جایگاه بس بزرگ و با اهمیتی است از این جهت که بتوانند آن عملی را که درحلقه خودشان  انجام می دهند به عنوان یک الگو معرفی کند که در سایر حلقات هم همان کار توسعه داده شود.

بوعلی تصریح کرد:اعتقاد بنده براین است که هیچگاه نباید نگران این مسئله بود که شاید کار و امری عددش کم باشد،چه از نظر نفرات و یا تعداد حلقات صالحین،مهم اثر آن کار است چرا که باور این است که یک فرد و یا یک گروه اگر کارش را درست انجام دهد می تواند یک جامعه را تحت تاثیرقرار دهد و برعکس این عمل نیز صادق است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت:حقیقت این است که باید به اصل کار توجه داشته باشیم که درواقع  برخی عملکرد حلقات شجره طیبه صالحین کاملا مشهود است و وظیفه داریم که از اراده و همت سرگروه ها و اعضای حلقات صالحین تقدیر و قدردانی ویژه داشته باشیم.

وی افزود:بنابراین می توانیم به نوعی الگویی را ارائه بدهیم و هیچ وقت نباید خودمان را دست کم بگیریم ، اعتقادمان براین است که الحمدالله دراین استان هم ظرفیت این کار و هم استقبال خوبی وجود دارد و هم افرادی هستند که بتوانند از این ظرفیت به درستی استفاده کنند و توانمندی های استان را به خوبی نشان دهند.

درادامه حجت الاسلام محسن مومنی ،مسئول تعلیم و تربیت سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمددر گفت و گو با این پایگاه خبری تحلیلی درخصوص این نشت اظهارکرد:با توجه به مطالبات حضرت آقا از سازمان بسیج که فرمودند جوان مومن انقلابی، متعهد و پای کار باشد، بنابراین اگر قرار باشد چنین فردی تربیت شود لازمه اش بستری است که چنین فردی بتواند خروجی آن باشد.

وی افزود:نام طرح را لبیک یا امام خامنه ای گذاشته ایم و ساعت ها با حضرت آیت الله ملک حسینی ،نماینده ولی فقیه دراستان و نیز استاد طرح شجره طیبه صالحین نشست ها و جلساتی برگزار شد و کلیات طرح مورد پذیرش ایشان واقع شد.

مومنی تصریح کرد:اینکه تلاش شده است تا در این طرح به سمت الگو سازی حرکت کنیم این است که بخشی عظیمی از قرآن کریم به الگو ها اشاره کرده است و این کتاب آسمانی در هر موضوع و داستانی الگویی معرفی کرده است که این ارزش و جایگاه الگو را می رساند و یکی از ویژگی های الگو این است که نباید به سمت کمیّت حرکت کند.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمدگفت: اگر بتوانیم در یک ناحیه حتی یک حلقه صالحین الگو ایجاد کنیم به اهدافمان در این طرح رسیده ایم که ان شائالله با همت عزیزان درنواحی گرمسیری قرار است که 18مسجد الگو را سازماندهی کنیم و درادامه بتوانیم این حرکت را به سایر مساجد در سطح استان گسترش دهیم .

وی اظهارکرد:نکته ای که لازم است توجه شود این است که بدنبال ایجاد مجموعه های تربیتی الگو هستیم و نه حلقات الگو، نکته ای که مقام معظم رهبری فرمودند بسیار حائز اهمیت است و حضرت آقا فرمودندکه برویدمجموعه های انقلابی ایجاد کنید و نفرمودند حلقات انقلابی.

مومنی افزود:خاصیت این دو این است که اگر مجموعه انقلابی شکل بگیرد ماندگاری دارد و ابعاد مختلف نیز پیدا می کند و می تواند حلقات را درون این مجموعه انقلابی ایجاد و شکل داد.

وی درادامه با اشاره به اهداف این نشست اظهارکرد:هدف این است که کار الگویی در سطح استان انجام شود و این موضوع نیز هدفی برای سایر مراکز شود ،در هر قضیه ای برای مباحث تربیتی ،الگو حرف اول را می زند ،چرا که دربسیاری از سوره های قرآن هم به معرفی الگو اشاره شده است.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمدگفت: اگر بخواهیم در مباحث فرهنگی و تربیتی موفق باشیم باید در چند کار الگو انجام گیرد که بشود یک معیار و شاخص و در بقیه موارد تعمیم و گسترش پیدا کند.

درحالی این نشست 2روزه با حضور 120نفر از ارکان شجره طیبه صالحین نواحی گرمسیری در گچساران برگزار شد که مداحی با اشعار حماسی توسط "علی شکیبا" مداح اهل بیت (ع) ، سخنرانی آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه دراستان،گزارش عملکرد و بیان دیدگاه های مسئولین و سرگروه های حلقات صالحین نواحی و نیز مسابقات فوتسال از دیگر برنامه ای این نشست درگچساران بود.

گفتنی است در مسابقه نهایی فوتسال سرگروه های حلقات صاحین که در مجموعه ورزشی پد خندق گچساران برگزار شد تیم چرام با شکست ناحیه لنده ،قهرمانی این دوره از مسابقات را ازآن خود کرد.

ادامه تصاویر را مشاهده نمایید.

 
 
انتهای پیام

 

http://dana.ir/1382297
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی