شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1397/04/15 شناسه خبر: 1382740
روایت ایرج شهین‌باهر از وضعیت مالی شهرداری تبریز و میزان سرمایه‌گذاری؛
آمار کارکنان شهرداری تبریز بیش از 50 درصد چارت سازمانی است/ تبریز، بهشت سرمایه‌گذاری برای خارجی‌ها
شهین‌باهر با اشاره به اینکه کارکنان شهرداری بیش از 50 درصد چارت سازمانی هستند گفت: با این وجود در دوران مدیریت من یک نفر اخراج نشده و نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، ایرج شهین‌باهر امروز در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه آتش نشانی شهیدان ذاکر تبریز اظهار کرد: توجه به زیرساخت‌های شهری در اولویت بودجه سال 97 قرار داشته و مبالغ قابل توجهی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

وی افزود: زیرساخت‌های شهری نیاز مبرم مردم شهر است که در این زمینه سه ایستگاه آتش‌نشانی در کلانشهر تبریز احداث و به شهروندان عزیز تبریزی اهدا شده است.

شهردار تبریز در ادامه با بیان اینکه در طی هفت ماه گذشته پروژه‌های مختلف عمرانی در این کلانشهر در حال اجراست، اظهار کرد: در روزهای آینده سه پارک محله‌ای به پارک‌های تازه احداث شده اضافه می‌شود که با احداث این پارک‌ها، تعداد پارک های محله ای به هشت پارک افزوده شده است و همچنین چندین پروژه مسیرگشایی نیز در شهر در حال انجام است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه هیچ پروژه عمرانی در شهر تعطیل نیست، ادامه داد: با وجود رکود اقتصادی در جامعه، شهرداری تبریز تاکنون با مدیریت صحیح شهرداران مناطق و همچنین پرسنل شهرداری با هیچ مشکل مالی روبه‌رو نبوده و کارها به خوبی در حال انجام است.

شهین‌باهر در ادامه با بیان اینکه آمار کارکنان شهرداری تبریز بیش از 50 درصد چارت سازمانی است، گفت: تاکنون یک نفر هم از این تعداد اخراج نشده‌اند و تا پایان مدیریت بنده اخراج نخواهند شد که امیدواریم در بحران موجود، دست در دست هم داده و بتوانیم کلانشهر تبریز را آبادتر کنیم.

وی با بیان اینکه شهروندان تبریزی طعم نتایج برنامه‌های میان مدت و بلندمدت شهرداری را در سال‌های آتی خواهند چشید، ادامه داد: در حال حاضر شهرداری در حال جراحی بافت فرسوده شهری است که در این راستا دو و نیم هکتار از اراضی چوخورلار در حال تملک است که از این نظر شهرداری در میان سایر شهرهای کشور قام بزرگی برداشته است.

شهین باهر ادامه داد: امیدواریم تا پایان شورای پنجم شهر تبریز قسمت اعظمی از بافت فرسوده و حاشیه نشینی اصلاح شود.

او همچنین در نشست مشترک شرکت‌های سرمایه گذاری خارجی با شهردار و اعضای شورای شهر با بیان این مطلب اظهار کرد: سرمایه گذاری کمک عمده‌ای به مسائل و مشکلات مجموعه مدیریت شهری می کند و می توانیم بدین واسطه ارتباط دو طرفه و سودآوری داشته باشیم.

وی با اشاره به محدودیت‌ها و تحریم های موجود علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: وضعیت کنونی کشور فرصت مناسبی برای بخش خصوصی به وجود آورده که سرمایه گذاران خارجی می‌‌توانند در این بازار مطلوب سرمایه گذاری و سودآوری داشته باشند.

شهردار تبریز در ادامه با بیان اینکه تبریز به عنوان توسعه یافته ترین شهر کشور در سال های اخیر شناخته شده، ادامه داد: در این کلانشهر بهترین بستر برای سرمایه گذاری وجود دارد چرا که شرایط تبریز نسبت به سایر شهرهای کشور متفاوت است.

وی از حمایت مجلس شورای اسلامی و پارلمان محلی کلانشهر تبریز از سرمایه گذاری های خارجی خبر داد و گفت: حمایت های دولت و مجلس از سرمایه گذاران و ایجاد بسترهای مناسب، شرایط را برای سرمایه گذاری ایده آل می کند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به ظرفیت‌‌ها و پتانسیل موجود در کلانشهر تبریز اظهار کرد: تبریز در واقع بهشت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی است چرا که در این کلانشهر بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در تمامی حوزه های شهری فراهم شده است.

وی همچنین ابراز داشت: پیش از این تجربیات خوبی با کشورهای مختلفی از جمله چین، ایتالیا و قرقیزستان در خصوص سرمایه گذاری در این کلانشهر داشتیم که از آن پس، موانع سرمایه گذاری بیش از پیش رفع و راه برای سرمایه گذاری تسهیل شده است.

شهردار تبریز در بخش دیگر سخنان خود حضور سرمایه گذاران خارجی در این کلانشهر را موجب رونق اقتصاد و توسعه اشتغال عنوان کرد و گفت: در این جلسه در خصوص سرمایه گذاری در بخش پارک‌‌‌ها، لوناپارک، تجهیزات تفریحی، شهر هوشمند، ساختمان سازی، گردشگری، پتروشیمی و سایر موارد با سرمایه گذاران ایتالیایی، چینی و قرقیزستانی بحث و بررسی شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1382740
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی