شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1397/04/15 شناسه خبر: 1382813
درخواست آیت‌الله آل‌هاشم از مردم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز؛
شهروندان در استفاده از آب و برق صرفه‌جویی کنند/ اگر احکام الهی را بدانیم، در این دنیا و آن دنیا راحت می‌شویم
امام جمعه موقت تبریز از عموم شهروندان خواست در مصرف برق و آب دقت کنند تا شاهد قطعی آن‌ها نباشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آناج، آیت الله سید محمد تقی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه عمر انسان ارزش و قیمت زیادی دارد اما از بدو تولد عمرها می‌گذرد و‌ روزی این عمر پایان خواهد یافت، خاطرنشان ساخت: انسان‌های ثروتمند، صاحبان مقام و منزلت هم دست خالی با این دنیا وداع کرده‌اند.

وی افزود: این ثروت و منزلت هم که هست برای آخرت نیست، بلکه برای صاحبان ارث باقی می‌ماند و آن چیزی که برای خود انسان می‌ماند عمل‌هایی است که انجام داده!

امام جمعه موقت تبریز یادآور شد: مثل این دنیا همانند تاجری است که جنسی را می‌فروشد و پولش را می‌گیرد ولی باید جای آن کالا فروخته شده کالای دیگری را هم قرار دهد وَاِلا هیچ چیزی باقی نخواهد ماند و ورشکست خواهد شد.

وی تاکید داشت: انسان همانند آن مادری که از اول به فکر جهیزیه دخترش هست باید از زمان مکلف به فکر آخرت و‌مرگ باشد.

این عالم فرهیخته آذربایجان با بیان اینکه باید به وصیت‌نامه‌ها اهمیت داد، تصریح کرد: قلم تاریخ گذشته، حال و آینده را توصیف می‌کند و از تجربیات گذشته می‌تواند به آیندگان انتقال دهد، اینکه انسان چیزی بنویسد که به فکر آخرتش باشد، اهمیت والایی دارد.

وی بیان داشت: صاحبان قلم یک روزی از این دنیا خواهند رفت و باید کسانی باشند که جای آنان را بگیرند و از اکتشافات و آثار و ارزش‌‌های علما و سایرین این‌ها را به یادگار بگذارند.

آیت‌الله آل‌هاشم با اشاره به قطعی برق تبریز، متذکر شد: ایام تابستان است و باید در استفاده از لوازم برقی دقت لازم را به‌‌کار ببریم و در مصرف آب نیز صرفه‌‌جویی کنیم.

وی در پایان صحبت‌های خود همه را به تبعیت از احکام الهی فرا خواند و عنوان کرد: انسان اگر احکام را بداند، در این دنیا و آن دنیا راحت خواهد شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1382813
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی