شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 08:36 منتشر شده در مورخ: 1397/04/17 شناسه خبر: 1383487
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس :
دنیا هیچ اعتمادی به تعهدات امریکا ندارد/ درصورت خدشه‌دارشدن منافع ملی، در برجام نمی‌مانیم
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: بی‌تردید جمهوری اسلامی تنها در صورت بهره‌مندی از کل منافع و مزایای برجام بدون کمترین خدشه در آن این مسیر را ادامه خواهد داد و اگر منافع ملی ما حفظ نشود دلیلی برای ادامه برجام وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ داود محمدی در گفت‌وگو با صبح قزوین درباره ادامه مذاکرات برجام با اروپایی‌ها اظهار کرد: با توجه به بد عهدی امریکا در برجام و خروج یک طرفه از این معاهده بین المللی حداقل انتظار از کشورهای اروپایی این است که در متعهده ای که ۶ کشور در آن عضویت دارند نسبت به حمایت از تمامی برجام و اجرای تعهدات طرفین اصرار داشته باشند.


وی اذعان کرد: حمایت از تمامی برجام و اجرای تعهدات طرفین به معنای دفاع از حیثیت خود آنها تلقی می‌شود. 

نماینده مردم قزوین در مجلس ابراز کرد: اگر اروپا سرسوزنی از آنچه در برجام آمده عقب نشینی کند اعتبار و وجاهت بین‌المللی خود را زیر سوال برده است. 

وی تصریح کرد: همانطور که امروز دنیا، هیچ اعتمادی به قراردادها و وعده‌ها و تعهدات امریکا ندارد همین نگاه نیز در جامعه بین المللی نسبت به اروپا ایجاد خواهد شد. 

ادامه مذاکرات عرصه آزمونی برای اتحادیه اروپاست 
محمدی عنوان کرد: لذا اقدام اروپایی‌ها برای حفظ برجام در وهله اول در راستای حفظ حیثیت بین المللی خود آنهاست و در وهله دوم اعتبار بخشی به معاهدات چند جانبه است. 

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: اگر اروپا بر این مدار حرکت کند جایگاه جهانی خود را تثبیت و ارتقاء می‌بخشد و اگر از آن عدول کند بیشترین لطمه اعتباری علیه خودش وارد می‌شود. 

وی گفت: ادامه مذاکرات هسته ای ایران و اروپا عرصه آزمونی برای اتحادیه اروپاست تا مشخص شود به چه میزان استقلال رای و نظر دارد و به چه میزان پیرو تصمیمات امریکاست. 

این مقام مسئول در پایان اذعان کرد: بی‌تردید جمهوری اسلامی تنها در صورت بهره‌مندی از کل منافع و مزایای برجام بدون کمترین خدشه در آن این مسیر را ادامه خواهد داد و اگر منافع ملی ما حفظ نشود دلیلی برای ادامه برجام وجود ندارد. 


انتهای پیام/

http://dana.ir/1383487
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی