شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1397/04/17 شناسه خبر: 1383545
مدیر جهادکشاورزی شهرستان رابر عنوان کرد؛
شهرستان رابر _کرمان  رتبه اول کشور در برداشت عسل/تولید ۵۰۰  تنی عسل از کوهستان های رابر
کریم قاسمی گفت:کار برداشت عسل بهاره از 50 هزارکلنی در شهرستان رابر- کرمان آغاز شده است ،پیش بینی می شود بیش از 500 تن عسل از کوهستان های این شهرستان در دو فصل بهار و پاییز برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از راه آرمان ؛وجود گلستان های چهار فصل در رابر موجب شده است که در هر فصل سال رنگ و طعم عسل تولیدی در رابر نیز تغییر کند حتی مکان های مختلف ، کوهستان ها ، دشت ها و حتی دهستان های مختلف نیز عسلی با طعم و رنگ مخصوص به خود دارند.

طعم متفاوت عسل رابر موجب شده است که از این محصول به عنوان دارویی برای درمان دردهای مختلف استفاده شود به عنوان مثال عسل بهاره ای که در« منطقه دره آلو » تولید می شود برای درمان بیماری های خاص مورد استفاده قرار می گیرد و عسل فصل ها ،  دشت ها و دره های دیگر برای درمان دردی دیگر،  لذا این خاصیت سبب شده است که این محصول به یکی از کالاهای اصلی عطاری های استان کرمان بدل گردد .  

 کریم قاسمی مدیر جهادکشاورزی شهرستان رابر در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه کار برداشت عسل بهاره از 50 هزارکلنی در شهرستان رابر- کرمان آغاز شده است ، گفت : پیش بینی می شود بیش از 500 تن عسل از کوهستان های  این شهرستان در دو فصل بهار و پاییز برداشت شود.

وی تصریح کرد : 20 هزار هکتار گیاه دارویی گارچی و سایر داروهای گیاهی فرصتی است برای زنبورداران رابری که عسل با کیفیت و ارگانیک تولید کنند که طعم واقعی و دست نخورده عسل را از گذشتگان تا کنون برای ما و مردم ایران زمین به ارمغان خواهد آورد .

کریم قاسمی افزود : شهرستان رابر به علت دارا بودن از مناطق کوهستانی واقلیم مناسب، مراتع آن بستر رویش گیاهان دارویی و تولید عسل با کیفیت است لذا در حال حاضر قریب به 360 نفر بهره بردار و کندو دارعسل  در این شهرستان مشغول به کارهستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر با اشاره به اینکه شهرستان رابر رتبه اول کشور در برداشت عسل با کیفیت آنهم با خواص داروئی را به خود اختصاص داده است، خاطر نشان کرد : در راستای رفع موانع حرفه زنبور داری در شهرستان رابر سرمایه گذارانی برای بسته بندی ، تولید بره موم و ژل رویال زنبورعسل ورود  پیدا کرده که از تسهیلات اشتغال روستایی تامین اعتبارشده و بزودی آغاز بکارخواهند کرد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1383545
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی