شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:36 منتشر شده در مورخ: 1397/04/17 شناسه خبر: 1383591
رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی؛
جمعیت روستایی از ۵۵ درصد به زیر ۲۵ درصد رسیده است/ برای رهایی از شر طلاق و اعتیاد باید روستاها را توسعه داد
مسعودی ریحان گفت: آمارها نشان می‌دهد جمعیت روستایی در طول 40 سال اخیر از 55 درصد به زیر 25 درصد رسیده و به دنبال آن حاشیه‌نشینی و بیکاری در شهرها افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، غلامحسین مسعوی ریحان صبح امروز در همایش روز ملی دهیاری که در استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شد، دهیاری‌ها و شوراها را مویرگی‌ترین اتصال بین مردم و حاکمیت دانست و ابراز کرد: اگر این مدیریت فرهنگی و اجتماعی را بدین گونه ادامه دهیم و شوراها و دهیارها بتوانند در تصمیم سازی مشارکت کنند موفق عمل کرده‌ایم.

وی خاطرنشان ساخت: باید اختیارات را برای دهیاری‌ها قرار دهیم و آنها را از حالت تشریفاتی به سمت عملیاتی ببریم.

رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با طرح این سوال که نقش روستا و اهمیت روستا در حکومت کجاست، توضیح داد: کاهش مستمر جمعیت روستاها باعث می‌شود آنطور که شایسته است برنامه‌ی توسعه‌ای نداشته باشیم، در سال ۵۵ بیش از ۵۳ درصد جمعیت کشور روستایی بوده‌اند اما در سال ۹۵ این عدد به ۲۵ درصد رسیده‌است.

وی افزود: این کاهش مستمر اهالی روستاها و افزایش جمعیت شهر به ویژه حاشیه‌ی آن، ما را با چالش‌های مختلفی مواجه می‌کند و اگر می‌خواهیم با چالش‌هایی مانند اعتیاد و طلاق مواجه نشویم باید به توسعه روستاها توجه کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اگر برای توسعه روستاها هزینه می‌‌گذاریم باید به آن به چشم سرمایه‌گذاری نگاه کنیم، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه ۲۵ درصد جمعیت در روستاهاست ولی ۹۵ درصد امکانات در روستاها می‌باشد و اگر نیازهای اولیه آنان را تامین کنیم مراتع، جنگل‌ها و منابع آبی تخریب نمی‌شود.

انتهای پیام/

 
  •  

 

http://dana.ir/1383591
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی