شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1397/04/17 شناسه خبر: 1383606
عضو فراکسیون امید مجلس دهم:
صادرات نفت ایران را محدود کنند، چاره‌ای جز انسداد تنگه هرمز نداریم/ لاریجانی باید بگوید در رابطه با اوامر رهبری در خصوص FATF چه کرده است؟!
نماینده اصلاح طلب میانه گفت: اگر ما نتوانیم از تنگه‌ی هرمز نفت صادر کنیم به دیگر کشورها هم اجازه‌ی انجام چنین کاری را نخواهیم داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج ، فردین فرمند در خصوص گفته‌های آقای روحانی در رابطه با بستن تنگه‌ی هرمز،  اظهارداشت: با این که این موضوع را به صورت جدی پیگیری و مطالعه نکرده‌ام اما آنچه که می‌دانم این است که ما در این مسئله راه‌حل دیگری جز استفاده از این روش نداریم، نمی‌شود که آنها بیایند و از تنگه‌ی هرمز نفت صادر کنند و ما خیلی ساکت و آرام شاهد فعالیت‌هایشان باشیم.

وی ادامه داد: اگر قرار بر این باشد که نفت ما صادر نشود، دیگر کشورها هم حق ندارند نفت خود را صادر کنند، ما ساکت نمی‌نشینیم تا آمریکا به زورگویی خود ادامه دهد؛ تمام تلاش خود را کردیم تا مشکلاتمان را با آنها حل کنیم ولی در صورتی که بر سر عهد و پیمان خود نمی‌مانند خب معلوم است که ما هم این رفتار را با آنها خواهیم داشت.

نماینده‌ی اصلاح‌طلب مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ما در هر حال به فکر منافع خود بودیم و خواهیم بود عنوان کرد: نمی‌شود که امنیت و شرایط را برای بقیه کشورها تامین کنیم ولی خود به آن شرایط دسترسی کامل نداشته باشیم.

فرمند اذعان داشت: در رابطه با گفته‌های رئیس‌جمهور هم باید خدمتتان عرض کنم که بنده کاملا خوشحال و خرسندم که آقای روحانی چنین موضعی را مشخص و تعیین کرده‌اند.

وی درپاسخ به این سوال که با توجه به شرایط موجود سرنوشت FATF به کجا ختم خواهد شد ابراز داشت: FATF  یک قرارداد نیست بلکه مربوط می‌شود به مسئله‌ی پولشویی و مالی، که نیاز است قوانینی مربوط به این موارد را در کنار دیگر قانون‌های داخلی کشورمان داشته و به آنها عمل کنیم، لذا بنده در مجلس هم این موضوع را بیان کرده‌ام که چنانچه در قوانین داخلی خود این موارد را رعایت کنیم اصلا نیازی به کشورهای خارجی نخواهیم.

عضو فراکسیون امید مجلس دهم خاطرنشان ساخت: ما با قوانین FATF  فقط بر سر تروریست و این چیزها مشکل داریم و الا با دیگر موارد آن مشکل خاصی نداریم، زیرا ما تابع کشورهای خارجی نیستیم که هرازگاهی یک کشور و گروه را تروریست بنامند و مجبور باشیم با آنها هم‌صدا شویم.

وی در رابطه با عملکرد مجلس گفت: متاسفانه در مجلس این کارها را انجام نمی‌دهند و این قوانین را به ثبت نمی‌رسانند، در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان کاملا واضح نظر خود را در خصوصFATF  ارائه دادند حال بعد از گذشت این مدت باید یک نفر از آقای لاریجانی بپرسد که واقعا بعد از شنیدن بیانات رهبری چه فعالیتی در رابطه با FATF انجام داده است؟

فرمند در پایان متذکر شد: اگر سریعا به گفته‌ی رهبری عمل می‌کردیم و قوانین مورد نیاز در رابطه با این موضوعات را تصویب و به تایید شورای نگهبان هم می‌رسید مسلما بسیاری از این مشکلات حل می‌شد.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1383606
ارسال نظر
نظرات