شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 05:29 منتشر شده در مورخ: 1397/04/18 شناسه خبر: 1383719
نماینده لیست امید مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:
هیچ‌کدام از اروپایی‌ها قابل اعتماد نیستند/ لزوم مخالفت مجلس با هر قانونی که به محدودیت محور مقاومت منجر شود/ تدوین قانون ملی در حوزه FATF الزامی است
سید هادی بهادری با اشاره به اینکه هیچکدام از کشورهای اروپایی قابل اعتماد نبوده و کلیه این کشورها خواهان برآورده کردن خواسته‌های خود هستند، گفت: باید طبق منویات رهبر انقلاب به دنبال تدوین قوانین داخلی باشیم تا دست کشورهای دیگر از منافع ملی کوتاه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سید هادی بهادری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اروم‌نیوز، با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص برجام و موضع‌گیری رئیس جمهور در قبال این بیانیه، اظهار داشت: در مذاکرات باید این نکته یادآوری شود که جمهوری اسلامی ایران قادر به کنترل ترانزیت نفت بوده و نباید کشورهای دیگر چنین تفکر و تخیلاتی را داشته باشند که با محدود کردن ایران می‌توانند زمینه را برای جولان خود هموار سازند.

وی، افزود: اینکه کشورهای اروپایی به صورت یک جانبه به دنبال محدود کردن صادرات نفت ایران باشند و در برابر آن‌ها سر خم کنیم امری است که در آینده باعث خدشه دار شدن عزت ملی می‌شود و به همین دلیل بهترین اقدام از سوی رئیس جمهور انجام شد.

نماینده لیست امید مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: کشورهای عربی منطقه نباید احساس داشته باشند که ایران نمی تواند نفت خود را بفروشد و آن‌ها آزادانه نسبت به این کار اقدام می‌کنند، بلکه بستن تنگه هرمز تنها نتیجه محدودیت های اعمال شده خواهد بود.

وی، در خصوص محوریت انگلیس در مذاکرات برجام، بیان داشت: هیچکدام از کشورهای اروپایی تفاوتی با دیگری ندارند و امروز که انگلیس به عنوان محور مذاکرات معرفی شده هیچ تفاوتی با فرانسه یا دیگر کشورها ندارد، هرکدام از آن کشورها محوریت باشند بازهم برای ما قابل اعتماد نیستند و تنها به منافع خود می اندیشند.

بهادری، فضای مذاکرات را فضای بده بستان معرفی کرد و گفت: باید ببینیم در مذاکرات چه چیزهایی را از دست خواهیم داد تا چه چیزهایی به دست آوریم، این یعنی باید بدانیم که بیشترین منافع را برای خود و کشورمان بخواهیم.

وی، در خصوص سرنوشت قانون FATF  پس از این اقدام اروپایی‌ها، خاطرنشان کرد: بحث عزت ملی و مصالح منطقه‌ای و جهانی در این میان مطرح است که قطعا ایران اسلامی به دلیل برخورداری از محور مقاومت و حضور میدانی در کشورهای آزادیخواه محدود نخواهد شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، همچنین اذعان داشت: هرگونه محدودیت در منابع مالی حمایت از گروه‌های مقاومت قطعا به ضرر ایران بوده و موجب لطمه به نظام اسلامی است. بنابراین نباید فراموش کنیم که محور مقاومت خط قرمز در میدان مذاکرات و قوانین بین‌المللی محسوب می‌شود.

وی، جلوگیری از نفوذ آمریکا در کشورها را دلیل اصلی حضور ایران در صحنه مقاومت برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز در کشورهای همسایه نفوذ آمریکا را از بین برده‌ایم و همین امر موجب لطمه خوردن این کشور و هم‌پیمانانش شده است. بنابراین مقابله با قدرت ایران در کشورهای آزادیخواه امری عادی است.

بهادری، تدوین قانون مدنظر رهبری برای مقابله با پولشویی و نیز مبارزه با حمایت مالی تروریسم را امری الزامی و مورد نیاز در شرایط فعلی دانست و تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی باید در این خصوص با نظرات کارشناسان روشنگری کرده و قوانین در مجلس تدوین شود تا به این ترتیب ضمن برخورداری از عزت ملی در برابر قوانین نامناسب و نادرست اروپا نیز ایستادگی داشته باشیم.

وی، در پایان سخنان خود، ابراز داشت: نباید تحت لوای اروپا و کشورهای دیگر باشیم و بهترین زمینه برای این امر برخورداری از قوانین داخلی است. ما به عنوان نمایندگان مردم با هر قانونی که به ضرر محور مقاومت باشید مخالف هستیم و اجازه اجرای چنین قوانین را در کشور نمی‌دهیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1383719
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی