شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 19:10 منتشر شده در مورخ: 1397/04/17 شناسه خبر: 1383859
دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان اعلام کرد:
برگزاری نمایشگاه "دُر ماندگار" در قزوین/ مُدگرایی، اقتصاد کشور را متضرر می‌کند
دبیر بنیاد عفاف و حجاب قزوین گفت: امروز ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و اگر به تولید داخلی و بومی میدان رشد و توسعه داده نشود و از مدگرایی تبعیت کنیم؛ به طور یقین در این جنگ اقتصادی شکست خواهیم خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ فاطمه محمدبیگی، دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین ظهر امروز(یکشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات شهید آوینی اظهار کرد: حجاب و عفاف از منظر پزشکی، طب داخلی، جامعه شناسی و اقتصادی تعاریف خاص خود را دارد و تحقیقات کارشناسان نشان داده که زنان محجبه در حوزه‌های مختلف از آرامش روانی بیشتری برخوردارند. 


وی افزود: از منظر پزشکی زنان دارای پوشش کمتر دچار افسردگی، اضطراب و اختلالات روانی می‌شوند و اعتماد به نفس بیشتری دارند و از نگاه طب داخلی کمتر به بیماری‌های مختلف دچار خواهند شد. 

این مسئول بیان کرد: در جوامع دارای پوشش و حجاب، تمدن مستحکم‌تری حاکم است و کمتر دچار طوفان‌های سهمگین تهاجم فرهنگی می‌شود؛ همچنین این جامعه کمتر دچار مدگرایی شده و اقتصاد محکمی دارد. 
 

وی ادامه داد: امروز ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و اگر به تولید داخلی و بومی میدان رشد و توسعه داده نشود و از مدگرایی تبعیت کنیم؛ به طور یقین در این جنگ اقتصادی شکست خواهیم خورد. 

دبیر بنیاد عفاف و حجاب قزوین بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف نمایشگاه "دُر ماندگار" از 18 تا 22تیرماه در نمایشگاه بین المللی قزوین برگزار خواهد شد. 

برگزاری اجتماع بزرگ "حافظان خانواده" 
وی اضافه کرد: در این نمایشگاه بسیج جامعه زنان، سازمان تبلیغات، علوم پزشکی، اداره کل ارشاد، انجمن خانه طراحان مینودری، موسسه فنی و حرفه ای آیلا، مجموعه گوهرشاد و چارقد و مجموعه لوازم تحریر ایرانی و خانه بازی صمیمانه ویژه کودکان غرفه خواهند داشت.

این کارشناس فرهنگی عنوان کرد: نمایشگاه "دُر ماندگار" 19 تیرماه ساعت 18 با حضور مسئولان استان افتتاح می‌شود و این نمایشگاه از ساعت 18 تا 22 میزبان بازدید علاقه مندان خواهد بود. 

وی یادآور شد: ساختمان بنیاد عفاف و حجاب در آینده ای نزدیک با حمایت‌های شهرداری قزوین افتتاح می‌شود، البته انتظار می‌رود اختصاص ساختمانی برای انجام امور فرهنگی 2 سال به طول نینجامد؛ زیرا در حوزه فرهنگ ما نیازمند سرعت بخشیدن به برنامه‌ها هستیم. 

محمدبیگی درباره نامگذاری هفته حجاب و عفاف گفت: 20 تیرماه به نام عفاف و حجاب، مظهر وقار و آرامش خانواده نامگذاری شده است، برای حفظ کیان خانواده حجاب واجب شد تا خانواده از آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق و بزه در امان بماند. 

وی افزود: 21 تیرماه که همزمان با روز ملی عفاف و حجاب است به نام اصالت ایرانی و حجاب و عفاف نامگذاری شده که همایش ملی "حریم خانواده" در استان قزوین همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد. 

این مسئول بیان کرد: 22تیرماه به نام روز عفاف و حجاب و جهاد کبیر نامگذاری شده که در این روز ائمه جمعه استان قزوین در نمازجمعه سخنرانی خواهند داشت. 

وی عنوان کرد: 23 تیرماه روز عفاف و حجاب، تمدن اسلامی نامگذاری شده است که همزمان با روز تعامل و گفتوگوی سازنده در جهان است و ما می‌توانیم پیام دین خود را که عفت و حیا و غیرت است به همه جهان برسانیم. 

دبیر بنیاد عفاف و حجاب قزوین تصریح کرد: 24تیرماه همزمان با تولد حضرت معصومه(س) و روز دختر اجتماع بزرگ "حافظان خانواده" در شهرستانی مختلف استان برگزار می‌شود. 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1383859
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی