شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1397/04/18 شناسه خبر: 1384127
امام جمعه قزوین:
حج، همایش بین المللی و جلوه اقتدار مسلمانان در جهان/ باوجود نالایقی آل‌سعود، وظیفه ما حضور باشکوه در حج تمتع است
امام جمعه قزوین گفت: حتی اگر در این سال‌ها شایستگی و لیاقت میزبانی از سوی حکومت سعودی را نمی‌بینیم، اما اصرار به حضور در مراسم بزرگ حج باشکوه تمتع را داریم و حتما باید این مراسم با عظمت برگزار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین  آیت الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز(دوشنبه) در همایش حجاج با تسلیت ایام شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: امام جعفر صادق(ع) بیشترین سهم را در تبیین قرآن و مبانی اسلام را داشتند؛ در صورتی که بسیاری از ائمه ما به دلیل خفقان حکومت فرصت تبیین کامل رسالت را پیدا نکردند.

امام جمعه قزوین افزود: بسیاری از حقایق درباره حج در طول این سفر بابرکت بیاناتی از ائمه به خصوص امام صادق(ع) مطرح شده و اکثر مسائل معنوی و احکامی و تفسیر که توشه راه همه حجاج خواهد بود.
وی عنوان کرد: یکی از مهمترین محافل استانی همین همایش حج و زیارتی در طول سال است و یکی از همایش‌های بین المللی جهان اسلام موضوع حج تمتع است و این حضور عظیم مومنان و اقتدار مسلمانان را نشان می‌دهد.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: متاسفانه در این سال‌ها شاهد هستیم مدیریت حج در مکه و مدینه در دست انسان‌های نالایق قرار دارد و امیدواریم بزودی با معجزه الهی این حکومت ظالم سرنگون شود.
مفسر قرآن و نهج البلاغه ابراز کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در دوران شاهنشاهی و ظلم و ستم برای کسی باورکردنی نبود، همچنین تغییر رژیم بعثی در عراق هم جزو این معجزات الهی بود، این موضوعات چشم انداز آینده ما را و امیدواری نسبت به سرنگونی ظلم در حوزه‌های مختلف را ترسیم می‌کند.
وی بیان کرد: با سقوط رژیم نالایق سعودی و برپایی حکومت اسلامی بر مبنای دین در محیط ارزشمند مکه و مدینه و نابودی رژیم صهیونیستی، همه کشورهای جهان روی امنیت و آرامش را خواهند دید.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: امیرمومنان در آخرین وصیت خود درباره خانه خدا فرمودند:" سفارش اکید می‌کنم شما را نسبت به خانه خدا، مبادا عهد و پیمان خود را با خدای متعال فراموش کنید، نباید خانه خدا خالی بماند زیرا در این صورت از نگاه لطف خداوند محروم می‌مانید."
آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: امام صادق(ع) می‌فرمایند:" تا زمانی که کعبه برپاست دین پابرجا خواهد بود، خدای متعال برای سه چیز خیلی حرمت قائل است، قرآن به عنوان کتاب الهی خانه کعبه که قبله مسلمانان است و خاندان عصمت و طهارت. "یعنی کعبه نماد دین و پرچم برافراشته شده دین و نبوت و امامت محسوب می‌شود، 
وی افزود: حتی اگر در این سال‌ها شایستگی و لیاقت میزبانی از سوی حکومت سعودی را نمی‌بینیم، اما اصرار به حضور در مراسم بزرگ حج باشکوه تمتع را داریم و حتما باید این مراسم با عظمت برگزار شود.
امام جمعه قزوین ابراز کرد: پیامبر اکرم می‌فرمایند:" خدای متعال 4 شهر را برگزیده است، خداوند فرموده، "وتین و الزیتون و طور سینین و هذا البلد الامین"، تاویل "وتین" شهر مدینه، تاویل "الزیتون" شهر بیت المقدس، تاویل "طور سینین" شهرهای کوفه-نجف و "هذا البلد الامین" یعنی شهر مکه است." 
استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: امام صادق(ع) نیز شبیه این حدیث را روایت کرده اند که فرمودند:" "وتین و الزیتون" یعنی امام حسین(ع) و امام حسین(ع)، "طور سینین" یعنی علی بن ابی طالب(ع) و "هذا البلد الامین" یعنی وجود نازنین رسول اکرم(ص)." یعنی در بیان مصداق‌های آیه این موارد از زبان امام بیان شده است.
وی تصریح کرد: امام باقر(ع) زمانی که طواف طواف کنندگان را نظاره می‌کردند، فرمودند:" این افراد مثل طواف بت پرستان زمان جاهلیت طواف می‌کنند؛ زیرا این افراد وظیفه دارند به ما مراجعه کرده و ولایت اهل بیت را درک کنند و با ما پیمان ببندد." 
مفسر قرآن و نهج البلاغه اذعان کرد: ما با حضور در حج الهی با خدای متعال و اهل بیت(ع) تجدید پیمان می‌کنیم که هرکجا حضور انسانی نیازمند است روی ما حساب کنید، اگر مردم یمن، غزه، سوریه و عراق و لبنان و فلسطین، آفریقا به کمک نیازمندند ما حضور داریم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در حدیث مشهوری در اصول کافی از امام باقر(ع) نقل شده است،" اسلام بر 5 پایه و ستون نماز، روزه، حج، زکات و ولایت استوار شده که ولایت از همه مهمتر است، زیرا ولایت کلید عبور از بقیه ستون‌هاست."
وی در پایان بیان کرد: حج تمتع سفری روحانی، معنوی، سیاسی اجتماعی، عبادی، سفر کسب تقوا، سفر ذکر است که ما در پایان این سفر باید دچار تغییرات معنوی شویم و سفری با معرفت برای ما باشد.
 
انتهای پیام/
 
http://dana.ir/1384127
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی