شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 01:08 منتشر شده در مورخ: 1397/04/22 شناسه خبر: 1384429
دهیار قمصر:
هدف دشمنان، هجوم به اعتقادات مذهبی جوانان است
کلاس‌های تابستانی در مساجد، موجب نهادینه سازی فرهنگ اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ جلسه ارائه برنامه های کلاس های طرح تابستانی روستای قمصر با حضور اعضای ستاد برگزار کننده طرح (نماینده های فرهنگی مساجد)، یاسر حیدری نماینده فرهنگی شورای اسلامی و اسماعیل آقاخانی دهیار قمصر در محل دهیاری برگزار گردید.

اسماعیل آقاخانی با اشاره به برگزاری یکپارچه کلاس‌های تابستانی در مساجد گفت: برگزاری یکپارچه کلاس‌های تابستانی در مساجد، موجب ترویج آموزه‌های اسلامی و قرآنی و در نهایت، نهادینه‌سازی فرهنگ اسلامی است.

دهیار قمصر با معرفی حسین احمدوند بعنوان مسئول فرهنگی دهیاری قمصر و راه اندازی این واحد و با تاکید بر اینکه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی برای ارتقای فرهنگ اهالی مبنای اصلی توسعه پایدار است، اظهار داشت: رسالت اصلی حوزه فرهنگی، اجتماعی دهیاری قمصر ارتقای سطح فرهنگ، احیای مشارکت اهالی، توجه به سلامت و کاهش آسیب های اجتماعی، ایجاد نشاط عمومی و معنوی، احیای فرهنگ بومی و آئینی و حفظ مسائل مذهبی است.

وی اظهار کرد: باید با برگزاری برنامه‌های متنوع جوانان را به مساجد کشانده و با نهادینه‌سازی فرهنگ اسلامی به نسل جوان در راه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب گام برداریم.

وی تاکید کرد: هرساله، همزمان با آغاز تعطیلات تابستان، طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد با هدف غنی سازی اوقات فراغت، کشف استعدادها و جذب کودکان و نوجوانان برای آقایان و بانوان به مسجد کلید می‌خورد، که خوشبختانه امسال این طرح با توجه به راه اندازی واحد فرهنگی دهیاری به صورت یکپارچه و جامع هم برای آقایان و هم برای بانوان در سطح مساجد و پایگاه های بسیج و سرای محله روستا در حال اجرا میباشد.

یاسر حیدری نماینده فرهنگی شورای اسلامی قمصر نیز در حاشیه این نشست افزود: هدف دشمنان، هجوم به اعتقادات مذهبی جوانان است، و باید با اشاعه فرهنگ اسلام و آموزه های قرآنی، حیله های دشمنان اسلام و ایران را به خودشان برگرداند.

حیدری با اشاره به همکاری سال های گذشته کانون فرهنگی و هنری مساجد روستا با سایر نهاد های مذهبی خاطر نشان کرد: طی سال های گذشته همکاری خوبی مابین مجموعه دهیاری و شورای اسلامی و کانون های مساجد صورت گرفته و مبلغین در طول ایام تابستان به تبلیغ و انجام کارهای فرهنگی در مساجد روستا مشغول می شوند، همچنین مجموعه دهیاری و شورای اسلامی نیز حمایت های خوبی در زمینه های مختلف از این طرح نموده است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1384429
ارسال نظر
نظرات