شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 08:20 منتشر شده در مورخ: 1397/04/20 شناسه خبر: 1384712
واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به اخراج 2 تن از دیپلمات های ایرانی از هلند در گفتگو با دانا؛
باید در رفتار با هلند مقابله به مثل کنیم/ کار هلند از منظر حقوق بین الملل محکوم است
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: هم وزارت خارجه و هم مجلس و دستگاه دیپلماسی همگی بایستی در مقابل مواضع خصمانه کشور هلند به پا خیزیم.

ابوالفضل حسن بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا ضمن محکوم خواندن اخراج 2 تن از دیپلمات های ایرانی از هلند، اظهار داشت: اولا با کمال تاسف برخی از کشورهای اروپایی تحت فشار های شدید ترامپ تحت تاثیر قرار می گیرند و بعضی از فرمان هایی که ترامپ به آن ها می دهد را اجرا می کنند، از جمله برخورد بعضی از سفارتخانه ها با دیپلمات های ایرانی و بدون دلیل و با توجه به خلاف بودن مسائل بین المللی، متاسفانه دست به این اقدام شرمانه و این اقدام شرمانه و مزحک می زنند.

 


وی تصریح کرد: در تحقیقات و بررسی هایی که انجام دادیم این رفتار غربی ها فشارهایی است که ترامپ به آن ها می آورد؛ آقای ترامپ صحبت هایی کرده و قول هایی به مردم داده و از آنجایی که مردم حرکت او را منفی و مردود می دانند، در آینده نزدیک در ماه نوامبر انتخابات گسترده ای دارند و در این انتخابات احساسش در این است که در نظر سنجی ها هم مشخص شده است که بازنده است.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان داشت: ترامپ تلاش می کند با اقدامات خود چنین حرکاتی انجام بدهد و ظاهر نمایی و ظاهر سازی کند تا در انتخابات آتی حزبش برنده شود.

 

حسن بیگی افزود: بسیاری از کشور های کوچک مثل هلند که یک کشور کوچک است و تاب و توان مقاومت در مقابل آمریکا را ندارد و لذا دست به این اقدامات می زند که آن ها به ایشان دستور دادند.

 

وی خاطر نشان کرد: این اقدام هلند از منظر حقوق بین الملل و معاهدات بین المللی محکوم است و مقامات عالی رتبه این کشور هم تا کنون پاسخ قانع کننده ای به ایران نداده اند.

 

اقدامات دیپلمات ها در واکنش به اخراج 2 تن از دیپلمات ها از هلند

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان داشت: وزارت خارجه ایران اقداماتی را انجام داده و طبق قوانین بین المللی زمان می خواهد و بعد هم می توانیم مقابله با مثل کنیم، اگر آن ها به ایران پاسخ قانع کننده ندهند ما هم می توانیم آن ها را اخراج کنیم.

 

اقدامات مجلس در این اتفاق

ابوالفضل حسن بیگی با اشاره به اقدامات احتمالی مجلس در مقابل این اقدام خصمانه هلند، گفت: هم اکنون نمایندگان مجلس در حال تعطیلات تابستانی هستند و نمایندگان به حوزه های انتخابی رفتند، در اینصورت طبیعتا کمیسیون ها تشکیل نمی شود و در این صورت اگر هر اقدامی انجام شود شاید این اقدام موثر واقع نشود و شاید هم خود سرانه باشد و لذا قانون به نمایندگان مجلس اجازه نمی دهد تا در رابطه با موضوعی که در کمیسیون های تخصصی بررسی نشده موضع گیری صریح انجام دهند.

 

وی افزود: در یک مقطع دیگری هم اروپایی ها امتحان کردند و جمهوری اسلامی همه سفرای اروپایی را از ایران خارج کرد و بعد از مدتی مجبور شدند با وساطت بعضی از کشور ها ایران راضی شد تا سفرا به ایران برگردند.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: این نوع اقداماتی که انجام می شود اقدامات کوچکی است و تاثیری در تصمیمات جمهوری اسلامی ندارد و خللی هم در تصمیماتی ایران در رابطه با برجام نمی تواند بوجود بیارود.

 

حسن بیگی ادامه داد: غربی ها تمام تلاششان این است که با جنگ روانی و عملیات روانی حرکت های ترامپ را مشروع جلوه دهند و در انتخابات آتی، حزب ترامپ را پیروز کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: کشورهایی که با ترامپ نیستند می شود در آینده پیش بینی کرد که ان شا الله جمهوری خواه هان شکست خواهند خورد.

 

اقدامات دستگاه دیپلماسی

حسن بیگی در پایان به سیر مراحل اقدامات دستگاه دیپلماسی پرداخت و گفت: در مرحله اول طبیعتا تذکر می دهند و در مرحله دوم مکتوبات و در مرحله سوم هم از آن ها میخواهند که دلیل کارشان چیست و در آخر هم مقابله به مثل می کنند و به تعدادی که آن ها دیپلمات های ما را اخراج کردند ما هم اخراج می کنیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1384712
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی