شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:14 منتشر شده در مورخ: 1397/04/20 شناسه خبر: 1384810
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
۱۶هزار بازنشسته صندوق فولاددراستان کرمان با مشکلات حقوق و درمان مواجه هستند/دولت به مصوبه ۱۰۰ میلیاردی شرکت های ذغال سنگ توجهی ندارد
ابراهیمی گفت : مشکلات معادن زغال‌ را باید در دو محور دنبال کنیم؛اکنون حدود 16 هزار نفر بازنشسته صندوق فولاد در استان کرمان با مشکلات حقوق، درمان و ... مواجه هستند که باید مشکلات آنها از طریق صندوق بازنشستگی فولاد پیگیری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک عسکری مدیرعامل صندوق بازنشستگان فولاد کشور با نمایندگان استان کرمان در مجلس، فرمانداران شهرستان‌های کرمان، راور، زرند و کوهبنان، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و شرکت‌های خصوصی فعال در بخش زغال کرمان که در محل شرکت زغال‌سنگ کرمان برگزار شد گفت : بیشترین حجم حضور بازنشستگان زغالسنگ در شهر و عمده این معادن در استان کرمان هستند و بخشی از پرسنل شرکت‌های زغالی در منطقه چترود است و کارگران و بازنشستگان زیادی دارد اما این صنعت متولی مشخص و دلسوزی ندارد .


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دلایل مختلف امروز این صنعت با مشکلات زیادی روبه‌رو است بیان کرد :پیشنهاد شده که در وزارت صنعت و معدن باید جایگاهی تخصصی برای صنعت زغال سنگ  کشور تعریف شود لذا صنعت زغال اگر می‌خواهد در کشور ادامه بدهد باید تغییر وضعیت داده و به تکنولوژی روز نیز برسد ،  امروز نیاز ما به زغال در داخل استان 4.2 میلیون تن است که باید مرتفع شود.

پورابراهیمی افزود :  در مجلس شورای اسلامی فراکسیونی به نام  مناطق زغالی کشور را تعریف کردیم و آمادگی کامل داریم تا در این حوزه کمک کنیم ، ظرفیت تولید در معادن زغال می‌تواند دو برابر شود که نیازمند یک عزم جدی و همکاری دلسوزانه است .

وی به مشکلات معادن ذغال سنگ اشاره کرد و گفت :  مشکلات معادن زغال‌ را باید در دو محور  دنبال کنیم ، در محور ابتدایی فعالیت‌های صنعت زغال و محور دوم  مسئله بازنشستگی‌های فولاد است ، این دو مسئله و معضل مهم برای عرصه ذغال می باشد ، اکنون  حدود 16 هزار نفر بازنشسته صندوق فولاد در استان کرمان با مشکلات حقوق، درمان و ... مواجه هستند که از مشکلات آنها از طریق صندوق بازنشستگی فولاد باید پیگیری شود.

نماینده مردم کرمان و راور تاکید کرد : در حال حاضر قیمت جهانی زغال‌سنگ افزایش نسبی خوبی دارد لذا شرایطی برای این افزایش قیمت و سازو کار های اجرایی آن فراهم شده لذا ما هم امیدواریم که تحولاتی را در این حوزه در کشور داشته باشیم.

پورابراهیمی با بیان اینکه اصلی‌ترین مشکل تاخیر در پرداخت‌ها و مطالبات این شرکت‌ها است ، گفت: 100 میلیارد تومان مصوبه برای کمک به زغال‌سنگ در سفر وزیر اقتصاد و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به استان کرمان داده شد که تاکنون محقق نشده است.

وی در پایان  اشاره به بدهی مالیاتی 11 میلیارد تومانی شرکت زغال‌سنگ که موجب موقف شدن حساب‌های آنها شده ، خاطر نشان کرد : با راه‌اندازی کک‌سازی زرند، نیاز شدید به زغال وجود دارد و معادن ما نیز توان افزایش تولید را تا دو برابر ظریت کنونی دارند لذا اگر تکنولوژی مورد نیاز آنان تامین شود بی شک این صنعت خواهد توانست نیاز کشور را تامین کند . 

انتهای پیام /

http://dana.ir/1384810
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی