شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1397/04/20 شناسه خبر: 1385020
مدیر کل بهزیستی آذربایجان‌شرقی:
الگوی کودکان در وضعیت ظاهری مربیان و شخصیت‌های تلویزیونی هستند/کودکان حجاب سرد و خشک را نمی‌پذیرند
مدیرکل بهزیستی استان گفت: الگوی کودکان در وضعیت ظاهری مربیان و شخصیت‌های تلویزیونی هستند و به همین دلیل باید الگوی صحیح در اختیار آنان قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  آناج، محسن ارشدزاده در سومین همایش عفاف و حجاب ویژه مربیان مهدکودک‌های استان اظهار کرد: در سال 51 و بعد از ماجرای کشف حجاب مردم در مسجد گوهرشاد اعتراض می‌کنند اما توسط رژیم پهلوی به خاک و خون کشیده می‌شوند که این روز را به دلیل دفاع از حجاب و مردم مومن روز حجاب و عفاف نامگذاری کرده‌اند.

وی ادامه داد: در خصوص اهمیت و ضرورت همایش حجاب و عفاف باید گفت ماهمه مسلمانیم و براساس تکالیف دینی ملزم به حفظ حجاب هستیم، در استان ما سه هزار و 500 مدیر و مربی در مهدهای کودک همکاری می‌کنند که تاکید بر ضرورت حجاب برای این جمعیت بزرگ ضروری است.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با اشاره به الگوپذیری کودکان عنوان کرد: در شرایط سنی کودکان از مربیان تقلید کرده و الگو می‌گیرند در همین راستا نیز وضعیت ظاهری مربیان مهم است تا الگوی خوبی برای کودکان باشند.

وی افزود: هر چیزی که نمود عینی داشته باشد تاثیر بیشتری نیز دارد و وقتی کودک به صورت عینی پوشش مناسب را می‌بیند در ذهن کودک آن پوشش و ارزش ماندگار می‌شود.

ارشدزاده تاکید کرد: برخی‌ها آموزش رقص در مهدکودک‌ها را عنوان می‌کنند در حالیکه آموزش قرآن و نماز در مهدکودک‌ها بسیار گسترده‌تر است اما با مطرح شدن چنین مسائلی زحمات مربیان دیده نمی‌شود.

این مقام مسئول با تاکید بر نقش شخصیت‌های کارتونی و تلویزیونی در نحوه پوشش کودکان تصریح کرد: کودکان تحت تاثیر شخصیت‌های تلویزیونی قرار می‌گیرند و از شخصیت‌های واقعی و مجازی الگوبرداری می‌کنند پس باید الگوی صحیح در اختیار آنان قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: با استفاده از داستان و تمثیل موضوع حجاب و عفاف جذابیت و ماندگاری پیدا می‌کند زیرا کودکان حجاب خشک، سرد و اجباری را نمی‌پذیرند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1385020
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی