شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 16:58 منتشر شده در مورخ: 1397/04/20 شناسه خبر: 1385125
یک رسانه لبنانی در گزارشی به سفر مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری به روسیه و محور‌های این سفر پرداخت و رابطه تهران- مسکو را مستحکم توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روزنامه الاخبار در گزارش خود آورده است: در سایه افزایش جنگ اقتصادی علیه ایران، این کشور از طریق ارسال پیام‌های دیپلماتیک به شماری از پایتخت‌های جهان، در تلاش برای تماس و ارتباط با بیشترین میزان دوستان است. بارزترین این نامه‌ها را مشاور امور بین الملل رهبری ایران برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در شرایط حساس سیاسی به همراه خواهد برد که در صدر آن مقابله با فشار‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای قرار دارد.

مشاور امور بین الملل رهبر ایران امروز ظهر برای دیدار با رئیس جمهور روسیه وارد مسکو شد. وی حامل پیام آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای رئیس جمهور روسیه است. پوتین این نامه را در زمان بسیار مهم از چند منظر دریافت خواهد کرد.

الاخبار نوشت: به طور معمول، ناظران به تماس و ارتباط بین آیت الله خامنه‌ای رهبر ایران و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به عنوان یک اتفاق نادر نگاه می‌کنند که همراه با ابعادی راهبردی است که بر روابط دوجانبه بین تهران و مسکو تاثیر مستقیم می‌گذارد. این همگرایی در حال گسترش است. همگرایی از زمان شرکت دو کشور در جنگ (با تروریسم در) سوریه افزایش یافت و اوج آن در سفر پوتین به تهران و دیدارش با آیت الله خامنه‌ای نمود یافت تا برآیند آن تماس و ارتباط تقریبا روزانه در سطح نظامی و سیاسی بین دو کشور باشد. این وضعیت سبب شد که برخی بگویند که رابطه بین دو کشور از همگرایی در پرونده‌ها فراتر رفته و به سمت "ائتلافی" مستحکم حرکت کرده است.

این روزنامه افزود: اهمیت نامه از این جهت است که در سایه تماس و ارتباط مداوم بین دوطرف و شرایط سیاسی کنونی یعنی پیش از اجلاس سران ناتو و قبل از دیدار دوشنبه آینده روسای جمهور روسیه و آمریکا و نیز تحولات پرونده هسته‌ای ایران و جنگ تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد و نفت ایران ارسال شده است.

الاخبار نوشت: مسئولان ایران در این زمان نیازمند هماهنگی بیشتر با روس‌ها به ویژه درخصوص پرونده‌های مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران و تلاش برای ممنوعیت نفت این کشور هستند. موسکو از تهران انتظار دارد که به روسیه در مسائل مورد مذاکره – از جمله پرونده سوریه- که در نشست پوتین و دونالد ترامپ همتای آمریکایی اش مطرح خواهد شد، کمک کند. وزارت خارجه ایران درخصوص سفر ولایتی به موسکو به این گفته اکتفا کرده است که مناسبت نامه "خطای راهبردی" است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای مرتکب شده است.

منبع: تسنیم

http://dana.ir/1385125
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی